Koronawirus rozprzestrzenia się z niezwykłą prędkością. W Wielkiej Brytanii potwierdzono zakażenie wirusem u około 17 000 osób. Niestety, zmarła także 108-letnia Brytyjka, która w swoim życiu przeszła najgorszą epidemię ubiegłego stulecia – słynną hiszpankę, która zabiła od 500 do 100 milionów ludzi.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii zbiera okrutne żniwo. Państwo królewskie jest ósmym krajem na świecie pod względem liczby zgonów z powodu zarażeniem SARS CoV-2. Kolejną ofiarą śmiertelną jest 108-letnia obywatelka Anglii. 

Koronawirus zabił długowieczną Brytyjkę

Brytyjka to Hilda Churchill. Jedna z najstarszych osób na świecie. Za kilka dni obchodziłaby swoje 109 urodziny. Kobieta przyszła na świat kilka lat przed I wojną światową, jako kilkulatka doświadczyła potwornej epidemii hiszpanki, która pojawiła się w Europie po 1918 roku. Szacuje się, że choroba odebrała życie od 50 do 100 milionów ludzi.

Hilda Churchill nie obawiała się koronawirusa. Widziała w swoim życiu już epidemię i nie przejawiała wobec tego lęku. Jednak jako osobie starszej groziły jej ciężkie objawy tej choroby. Nie wiadomo, gdzie i kiedy została zarażona wirusem. Zmarła w sobotę 28 marca.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Pilny alarm sanepidu do starszych ludzi. Przez popularny nawyk sprowadzają zagrożenie na siebie i innych
  2. Kilka tysięcy emerytów dostanie dodatkowe pieniądze. Nieoczekiwany efekt
  3. Był wysportowany, zdrowy, nigdy nie palił. Nie żyje bardzo młody mężczyzna, kilka dni wcześniej został ojcem

Staruszka, która przeżyła hiszpankę

W brytyjskim dzienniku The guardian swoje ostatnie spotkanie z babcią opowiada jej wnuczek Anthony Churchill. Jak twierdzi, babcia nie obawiała się pandemii koronawirusa. Dużo wspominała tzw. hiszpankę, której doświadczyła ona i jej rodzina. Chorzy byli jej rodzice i rodzeństwo, wszystkim oprócz jej młodszej siostry udało się wyzdrowieć. Babcia wspominała widok dziecięcej trumny swojej siostrzyczki oraz osłabienie swojej rodziny wywołane epidemią.

Stan zdrowia sędziwej wiekiem Brytyjki był bardzo dobry. Około 10 miesięcy temu kobieta zdecydowała wspólnie z rodziną, by zamieszkać w domu opieki. Gdy wybuchła pandemia koronawirusa, staruszka kompletnie się tym nie przejmowała. Był to dla niej kolejny element historii ludzkości. Zmarła kilka godzin po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa. W jej wieku nie miała z nim żadnych szans. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Eksplozja samolotu medycznego za granicą. Wszyscy pasażerowie i załoga zginęli
  3. Nie żyje Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor miał 86 lat
  4. Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną
  5. Pokazali wyjątkowe zdjęcia ze ślubu w czasie pandemii. „To nie jest ceremonia, jaką zaplanowaliśmy”
  6. GIS przekazał porażającą informację ws. zakażonych. Chodzi o młodych ludzi

źródło: rmf24.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl