Koronawirus w Polsce: dwa województwa przekroczyły statystykę zakażeń, według której powinny znaleźć się w  lockdownie – informuje Wirtualna Polska. Naukowcy nie mają wątpliwości, że te dwa regiony powinny zostać natychmiast zamknięte.  Statystyki zostały odniesione do słów premiera, który w środę podawał w przypadku ilu zachorowań rząd zdecyduje się na lockdown.

W środę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił, jakie statystyki zdecydują o zamknięciu całego kraju. Premier zaznaczył wówczas, że będzie to 70 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. Naukowcy podają, że te dane zostały już osiągnięte w dwóch województwach.

Koronawirus w Polsce – dwa województwa w fatalnym stanie

Słowa Mateusza Morawieckiego przeanalizował analityk, jak podaje WP, który opracowuje analizy dotyczące epidemii koronawirusa. Jego spostrzeżenia nie napawają optymizmem. 

Dwa województwa zdaniem naukowca przekroczyły już statystyki, jakie podał premier w środę, czyli 70 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. 

– Okazuje się, że dwa województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie, spełniają już kryteria lockdownu. Wspomniany próg bezpieczeństwa został tam przekroczony – powiedział w rozmowie z wp.pl, Piotr Tarnowski, niezależny analityk o epidemii. 

Co więcej, kolejne województwa zaraz przekroczą wspomniany przez Morawieckiego próg bezpieczeństwa:

– Premier wspomniał o średniej zakażeń z siedmiu dni i kilka regionów balansuje na granicy przekroczenia progu 70 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Chodzi o województwa lubelskie oraz łódzkie.

  1. Dramat fanów ”M jak miłość”. Po kilkunastu latach uwielbiana aktorka odchodzi z serialu
  2. TVN bije na alarm. Wszystko zacznie się już o 22, lepiej nie wychodzić z domu
  3. Nie wszyscy uczniowie będą musieli uczyć się z domu. Podano wyjątki, wiele Polek odetchnie z ulgą

53 zakażonych na 100 tysięcy mieszkańców

Jak podaje wiadomosci.wp.pl, aktualnie w Polsce nie został jeszcze przekroczony próg bezpieczeństwa, a dane wskazują na 53 osoby zakażone na 100 tysięcy mieszkańców w skali całego kraju.

Naukowcy nie są jednak pewni czy jest to faktycznie wiarygodna liczba, głównie przez to, że w mniejszych województwach wykonuje się mniej testów na koronawirusa, na przykład: w województwach lubuskim, opolskim i podkarpackim, gdzie wykonuje się najmniej testów – od 3 do 10 tys. tygodniowo.

Jak wskazuje wiadomosi.wp.pl, w województwie opolskim w ubiegłym tygodniu aż 95 procent osób zgłaszających się na test miało wynik pozytywny. Z kolei w województwie podkarpackim i opolskim  około trzech na czterech pacjentów jest zakażonych. Wciąż przecież nie wiadomo, ile jest tak naprawdę osób zakażonych przechodzących zachorowanie bezobjawowo. 

Koronawirus w Polsce nie zwalnia. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia podało informację na temat 27 tysięcy zakażonych. Czy rząd zdecyduje się wprowadzić lockdown? Wiemy już, jakie mogą obowiązywać obostrzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

KORONAWIRUS W POLSCE
fot. Gustavo Fring, pexels.com

Analitycy uważają, że próg bezpieczeństwa przekroczą niedługo kolejne polskie województwa. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policja ponownie staje na wysokości zadania. Dzielny sierżant nie czekał ani chwili ratując życie 80-latka
  2. Porażające odkrycie sprzed 65 tys. lat w Karpatach. Przyjezdni o niczym nie mieli pojęcia
  3. Dominika Gwit jest przeszczęśliwa. Pokazała wyjątkowe zdjęcia, fani gratulują
  4. Nie wszystkie sklepy w galeriach zostaną zamknięte. Wiemy, gdzie zrobisz zakupy i jakie produkty kupisz bez najmniejszego problemu
  5. Maciej Maleńczuk o kobietach: ”Mija 26 i staje się z niej nieznośna baba”. 59-latek pochwalił się swoimi ”przygodami”
  6. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
  7. Dużo łatwiejszy przepis na gołąbki robione inaczej. Można złapać się za głowę, tak smakują

źródło: wiadomosci.wp.pl

 

Poprzedni artykułSkandal. Katechetka na lekcji religii: „Z płodów poddanych aborcji robi się kosmetyki”
Następny artykułMariusz Czajka o Maryli Rodowicz: „Mieszka w pałacu, chodzi z drogimi torebkami i mówi, że nie ma pieniędzy”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl