Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Okazuje się, że zarażonych może być o wiele więcej. W rozmowie z Polsat News, ekspert w dziedzinie immunologi podał, jak w rzeczywistości wygląda sytuacja w kraju. 
 
Na chwilę obecną, koronawirus w Polsce był przyczyną śmierci dwóch osób, natomiast liczba pozostałych, potwierdzonych przypadków zakażeń wynosi ponad 90. Ile osób w rzeczywistości dotknęła epidemia? 
 
 
Koronawirus w Polsce
 
Polski rząd podejmuje wszelkie środki alby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zamknięte zostały szkoły, muzea, kina czy teatry, odwołano imprezy masowe oraz zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób, a do obywateli apeluje się o pozostanie w domach, i wychodzenie z nich jedynie w nagłych przypadkach, przez okres dwóch tygodni. 
 
 
Z najnowszych informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że koronawirus w Polsce to 2 przypadki śmiertelne, w tym pacjentka z Poznania oraz 73-letni mężczyzna z Wrocławia. Liczba zarażonych osób wzrasta. W Polce odnotowano 93 przypadki zakażeń, jednak jak tłumaczy w rozmowie z Polsat News dr n. med. Paweł Grzesiowski zarażonych może być o wiele więcej. Ile?
Ile osób w Polsce może mięć koronawirusa?
 
W Polsce koronawirusa może mieć o wiele więcej osób, niż podaje ministerstwo. Ekspert w dziedzinie immunologii i prezes zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, dr n. med. Paweł Grzesiowski, w rozmowie z Polsat News, podał, że liczba chorych może być 6, 7-krotnie, a nawet 10-krotnie wyższa. Oznacza to, że zakażonych może być około 1000 osób
 
Koronawirus w Polsce: co 6 osoba może chorować bezobjawowo. W dalszej części rozmowy ekspert wyjaśnia, że po dwóch tygodniach u przewlekle chorych, wirus może się wylęgać, jednak nie jest to główna grupa, a także nie stanowi to powodu do przedłużenia kwarantanny.
 
ZOBACZ ZDJĘCIA:
 
koronawirus w Polsce
Fot. renateko, Pixabay

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. 

koronawirus w Polsce
Fot. Pixabay, Pexels

Wciąż nie ma szczepionki na nowego koronawirusa.

koronawirus w Polsce
Fot. Tumisu, Pixabay

Według eksperta w Polsce nawet około 1000 osób może być zarażona koronawirusem.

ZOBACZ TEŻ:

źródło: Polsat News
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.