Koronawirus w Polsce: najnowsze doniesienia o ognisku zakażeń pochodzą z jednego z najpopularniejszych od wielu lat uzdrowisk. W szpitalu uzdrowiskowym doszło do rozpoznania chorego na COVID-19, przeprowadzono kolejne testy, które ujawniły następne osoby zakażone. Aż 300 osób natychmiast zostało wysłanych na kwarantannę.

Jeden z kuracjuszy w uzdrowiskowym szpitalu przeszedł testy na obecność SARS-CoV 2. Okazało się, że wynik jest pozytywny. Przeprowadzono testy kolejnym osobom, a te wykazywały obecność patogenu. Koronawirus w Polsce znów znalazł kolejne ognisko.

Koronawirus w Polsce – zakażenia w uzdrowisku

Do wykrycia groźnego patogenu doszło w Uzdrowiskowym Szpitalu nr IV Dom Zdrojowy w Ciechocinku. Jeden z kuracjuszy okazał się być zarażony koronawirusem. W następstwie testy przeprowadzono u kolejnych kuracjuszy.

Przebadanie wszystkich jest czasochłonne. Póki co aż 300 osób zostało wysłanych na przymusową kwarantannę. Fakt przekazuje, że burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz poinformował o pobraniu jak na razie wymazów od 286 kuracjuszy i 44 osób z personelu. 

  1. Nowy, niebezpieczny trend w randkowaniu. Kobiety nie zdają sobie sprawy, o co naprawdę chodzi facetom
  2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Autobus z turystami runął z urwiska

Koronawirus w Ciechocinku

Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz przekazał także informacje na temat aktualnej liczby zakażonych:

Znamy wyniki 150 testów. 10 z tych pobranych po ujawnieniu pierwszego przypadku jest niestety pozytywnych. Zakażeni są kuracjusze.

Nadal trwa czekanie na wyniki kolejnych osób. Osoby, które musiały pozostać na kwarantannie, zostały w swoich pokojach. Są im dostarczane posiłki i inne potrzebne rzeczy. Natomiast zakażeni zostali przetransportowani:

-Czekamy na komplet wyników, które spływają do nas etapami. Jak dotąd, na 160 zweryfikowanych testów, u 10 pacjentów stwierdzono wynik pozytywny. Osoby te zostały w nocy przetransportowane do izolatorium w Grudziądzu – poinformował burmistrz Ciechocinka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

W związku z sytuacją zostały wstrzymane wszystkie zabiegi w uzdrowisku Dom Zdrojowy. Władze miasta przypominają innym ośrodkom o zachowaniu reżimu sanitarnego. Kuracjusze powinni także zostać poddani testom przed zakwaterowaniem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fatalne wieści o Szumowskim. Nikt nie miał pojęcia co dzieje się za zamkniętymi drzwiami
  2. Prawdziwa przyczyna śmierci Marii Czubaszek. Ujawniono kilka faktów, wielu nie zdawało sobie spraw
  3. Małgorzata Rozenek-Majdan jest przerażona. Gwiazda TVN boi się o swoich ukochanych synów
  4. Z ostatniej chwili: Ministerstwo zdrowia zabrało głos. Wszyscy rodzice w Polsce czekali na odpowiedzi
  5. Tomasz Kammel pokazał stare zdjęcie Anny Lewandowskiej. Fani nie mogą uwierzyć, prawda wyszła na jaw
  6. Dodajesz czosnek, chrzan i koper do kiszenia ogórków? 1 popularny błąd i będą do wyrzucenia

Źródło: fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

 

Poprzedni artykułOla Ciupa pokazała zdjęcie w bikini. Internauci zauważyli jeden szczegół między jej nogami „koszmar”
Następny artykułMarta Kaczyńska wspomina słowa zmarłego ojca. Nikt się nie spodziewał
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl