Koronawirus w Polsce wywołał znacznie mniej szkód niż u naszych europejskich sąsiadów. Z tego powodu rząd zapowiedział czwartą fazę odmrażania gospodarki. Od 30 maja znikną ograniczenia w handlu, których dotychczas należało przestrzegać. Nie będą już obowiązywały limity klientów w takich miejscach jak restauracja, sklep czy bar. 

Koronawirus w Polsce, mimo że nie rozwija się już tak drastyczne, a obostrzenia są stopniowo znoszone, nadal jest i należy pamiętać, że nie wszystkie restrykcje już nie obowiązują. Obywatele są zobligowani do trzymania dystansu społecznego.

Koronawirus w Polsce: IV faza znoszenia obostrzeń

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że duża część z uciążliwych dla obywateli obostrzeń zostanie zniesiona już od 30 maja:

Limity osób nie będą też obowiązywały w restauracjach, kawiarniach czy barach. W sklepach obowiązek noszenia maseczek nadal pozostaje […]. W restauracjach czy kawiarniach wciąż trzeba też będzie zachowywać dystans dwóch metrów – powiedział premier Morawiecki na środowej konferencji prasowej.

  1. Porażająca wiadomość, nie żyje uwielbiana aktorka. Zmarła po krótkiej chorobie
  2. Aleksander Kwaśniewski się wygadał. Zdradził, jak naprawdę traktuje żonę, kiedy nikt nie widzi
  3. Ostateczny dowód na związek Anny Muchy i Kuby Wojewódzkiego? Jedno zdjęcie wszystko zdradza

Powrót do normalności

W pierwszym tygodniu czerwca otworzą się również siłownie, sale zabaw, baseny i siłownie. Przyszłe małżeństwa dostały także zezwolenie na organizację imprez z limitem do 150 osób. Polacy nie będą musieli również nosić maseczek w niektórych miejscach. Wszystko to ma działać jednak, w nowym reżimie sanitarnym.

-Pozwoliłem sobie w tym wystąpieniu na więcej nadziei, bo mam tę nadzieję, że przy odpowiedniej dyscyplinie, którą Polacy pokazali, że potrafimy ją zachować, będziemy mogli wrócić do normalności gospodarczej szybko – podkreślił Morawiecki podczas konferencji. 

Premier dodał również, że oprócz trzymania się nadziei na całkowity powrót do normalności, należy zachować ostrożność, ponieważ walka o bezpieczeństwo obywateli wciąż trwa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

koronawirus w polsce
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Koronawirus w Polsce nie rozwija się już tak drastycznie.

koronawirus w polsce
Fot. unsplash.com/Shawn Ang

Premier ogłosił IV etap odmrażania gospodarki.

koronawirus w polsce
Fot. gov.pl

Uciążliwe obostrzenia przestaną obowiązywać obywateli.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa
  2. Nowe wytyczne na wakacje. Jak będzie wyglądał wypoczynek na plażach i kąpieliskach?
  3. Zapadła ostateczna decyzja w sprawie ”Rancza”. Marta Chodorowska właśnie przekazała ją widzom
  4. 65-latka poszła na USG. Podczas badania lekarz złapał się za głowę, trudno uwierzyć
  5. Na dnie jeziora odnaleziono ciało kobiety. Matka rozpoznała swoją córkę, trudno powstrzymać łzy
  6. Byłeś ostatnio u fryzjera? Może zadzwonić do ciebie sanepid, zdrowie grupy klientów z woj. łódzkiego zagrożone

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Poprzedni artykułGwiazda polskiej muzyki rozrywkowej trafiła na OIOM. Wokalista przeszedł ciężki zawał
Następny artykułAktorka „Korony Królów” miała wystąpić bez ubrań. Kilka jej słów wystarczyło, by reżyser zupełnie zmienił zdanie
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.