Koronawirus w Polsce i luzowanie obostrzeń to temat sporu wśród wielu obywateli. Niektórzy uważają, że czterofazowy plan odmrażania gospodarki został zrealizowany za szybko, a obostrzenia nie powinny być zdjęte. Jak podaje radiowa Jedynka, rzecznik rządu zaprzeczył jednak plotkom o ponownym wprowadzeniu restrykcji przed wyborami. Piotr Müller wydał oficjalny komunikat w sprawie. 

Wiadomo, że koronawirus w Polsce pojawił się z opóźnieniem względem naszych europejskich sąsiadów. Z tego też powodu liczba zakażonych nadal nie maleje, jak w innych krajach. Piotr Müller poinformował, że nie będzie to miało wpływu na wybory. 

Koronawirus w Polsce a wybory

Jaki wpływ koronawirus w Polsce będzie miał na wybory? O tym, że Minister Zdrowia nie przedstawił jeszcze Państwowej Komisji Wyborczej rekomendacji w sprawie zorganizowania w wybranych regionach Polski głosowania wyłącznie korespondencyjnego, poinformował rzecznik rządu na antenie radiowej Jedynki.

Rzeczpospolita informuje natomiast, że zgodnie z ustawą o szczególnych zasadach organizacji wyborów, PKW na wniosek Szumowskiego może zarządzić taką formę głosowania nie później niż 7 dni przed wyborami prezydenckimi. 

  1. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Już od dziś Polakom przysługuje jedna rzecz, wielu długo czekało
  2. Robert zamówił skromny obiad dla 2 osób nad polskim morzem. Dostał paragon i zastygł, musiał zapłacić 200 zł, ceny orbitują
  3. Właśnie tak objawia się niewydolność wątroby. Wielu Polaków nie miało pojęcia

Obostrzenia nie wrócą przed wyborami

Rzecznik rządu potwierdził także, że nie jest planowany powrót obostrzeń. Koronawirus w Polsce według Piotra Müllera, jest opanowany. 

– Sytuacja pod tym kątem jest bezpieczna i nawet jeżeli pojawiają się nowe zakażenia, to przede wszystkim bardzo szybko są identyfikowane te osoby i poddawane albo kwarantannie, albo izolacji – podkreślił rzecznik. 

Przypominamy, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

koronawirus w polsce
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Piotr Müller potwierdził, że obostrzenia nie wrócą przed wyborami.

koronawirus w polsce
Fot. unsplash.com/ Arnaud Jaegers

Minister Zdrowia może jednak nakazać głosowanie korespondencyjne w pewnych regionach kraju.

koronawirus w polsce
Fot. youtube.com/
Kancelaria Premiera

Łukasz Szumowski nie przedstawił jeszcze swojej rekomendacji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Widzieliście już rachunek za rybę nad Bałtykiem? Nieludzka cena za małe danie jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej
  2. Jutro wprowadzają bezwzględny zakaz na północy Polski. Jest potwierdzenie urzędu
  3. Pokazała się bez makijażu, internauci okrzyknęli ją najpiękniejszą kobietą świata. Aktorka powala urodą na kolana
  4. Dostałeś SMSa od kuriera? Nie klikaj, możesz stracić pieniądze. Znamy jego treść
  5. Która Polka nadawałaby się do roli Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej? Dajcie znać
  6. Położna zobaczyła noworodka tuż po porodzie i nie mogła uwierzyć własnym oczom. Dziecko przyszło na świat z dodatkowym elementem

Źródło: rp.pl

 

Poprzedni artykułKotek ma ochotę na psoty. Jaka jest ulubiona zabawka twojego mruczka?
Następny artykułKuba Wojewódzki przerywa milczenie. Wystarczyło jedno zdanie, w internecie aż wrze
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.