Kościół, mimo panujących obostrzeń wprowadzi w życie doroczne procedury. Już w najbliższą niedzielę w kościołach wierni mogą być zaskoczeni. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego wystosował oficjalny komunikat. Sytuacja jest bardzo poważna, dlatego nie wolno jej lekceważyć.

W niedzielę 18 października kościół wprowadzi pewną procedurę. Będzie ona dotyczyć ludzi obecnych na nabożeństwach, ale także tych, którzy przyjmują komunię świętą. Nowe zasady mają mieć związek z pandemią koronawirusa.

Koronawirus w Polsce a kościół 

Według informacji przekazywanych przez portal Rzeczpospolita już w najbliższą niedzielę 18 października w kościołach w całej Polsce odbędzie się coroczne liczenie wiernych, którzy biorą udział w mszach świętych. Na oficjalnej stronie internetowej Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego pojawił się komunikat dotyczący poruszanej sprawy:

Zebrane w ten sposób informacje będą stanowiły bezcenne źródło wiedzy i pomogą w rozeznawaniu wyzwań, jakie niesie ze sobą epidemia – czytamy w powiadomieniu.

Następnie poinformowano, że obecnie panujące restrykcje nie będą mogły być porównywane z danymi z poprzednich lat:

– Obowiązujące restrykcje sanitarno-epidemiologiczne spowodują, że wyniki tego badania nie będą mogły być porównane z danymi z poprzednich lat – informuje Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.

  1. Pilne: Episkopat apeluje do wiernych. Chodzi o niedzielne msze święte, niestety, już wszystko jasne
  2. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje
  3. Nowe zasady w L4. Nadchodzi wielka rewolucja w zwolnieniach lekarskich, Polacy będą wniebowzięci

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego apeluje o liczenie wiernych

Komunikat został wystosowany przez ks. Wojciecha Sadłonia ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Duchowny poprosił o liczenie obecnych wiernych na mszach świętych oraz wypełnianie formularzy statystycznych:

– Mimo to prosimy o policzenie wiernych obecnych i przystępujących do Komunii św. na Mszach św. w najbliższą niedzielę oraz wypełnienie przekazanych formularzy statystycznych – apeluje ks. Wojciech Sadłoń.

Ksiądz zapewnia, że statystyki pomogą w walce z pandemią koronawirusa:

– Zebrane w ten sposób informacje będą stanowiły bezcenne źródło wiedzy i pomogą w rozeznawaniu wyzwań, jakie niesie ze sobą epidemia – zakończył swój komunikat duchowny.

Kościoły podobnie jak inne instytucje podejmują walkę z pandemią koronawirusa. Pojawia się coraz więcej decyzji związanych z uczęszczaniem do świątyń. Zalecamy stosowanie się do panujących obostrzeń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Warszawa: Do kota na drzewie wezwano straż miejską. Niestety, nie przeżył, zawiodły przepisy
  2. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. „Nic nie da”, mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  3. Rzeczy z pokoju ich córki zaczęły nagle znikać. Zainstalowali kamerę, na widok scen z wideo przeżyli wstrząs
  4. Już od jutra zamknięte baseny, siłownie i aquaparki. Nowe obostrzenia wchodzą w życie
  5. Dominika Gwit rozpaliła internet do czerwoności. W sieci pojawiło się jej zdjęcie z sypialni, co za ciało
  6. Córka Katarzyny Figury zachwyca odważnym zdjęciem. Podobieństwo jest zadziwiające

Źródło: rp.pl, iskk.pl

Poprzedni artykułCzy rząd powinien zamienić 500 plus na bony? Np. Na książki, czy zajęcia języków obcych
Następny artykułMasz samochód? W czwartek radni zadecydowali, ogromna zmiana dla kierowców
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.