Kościół to miejsce, które właśnie dziś ma się stać celem sabotażu. Tysiące Polaków dołączyło już do akcji, kolejni wciąż dołączają. Akcja jest naprawdę duża, bo obejmuje cały kraj. Czego możemy spodziewać się dziś w świątyniach? 

Ostatnie dni w Polsce są pełne niepokoju i złości. Protestujący po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego wychodzą na ulicę, sprzeciwiając się tej decyzji. Organizatorzy protestów zapowiadają, że to dopiero początek. Kościół będzie miejscem, w którym wierni dziś także wyrażą swój protest. W jaki sposób?

Kościół – protest kobiet

Grupa Stonewall, czyli organizacja LGBT+ działająca na terenie Wielkopolski opublikowała na Facebooku bardzo ważny post przedstawiający plan działania na najbliższe tygodnie. Organizatorzy Strajku Kobiet zapowiadali, że protesty w całej Polsce, jakie odbywały się w ostatnich dniach to zaledwie preludium.

Dziś postanowiono wejść do kościołów i, jak czytamy w wydarzeniu na Facebooku, Słowo na niedzielę, popsuć humor duchownym, którzy ustawę popierali, a nawet wyrażali wielką radość ze zmian w Konstytucji. Polki i Polacy chcą w ten sposób wyrazić swój ból i sprzeciw z powodu takiej postawy kościoła.

Protestujący mają wejść do kościoła i zamiast pieniędzy, na tacy zostawić banknot z napisem:

-W imię matki, córki i umiłowanej siostry: wara od kobiet!

Organizatorzy zachęcają także do zawieszania plakatów na świątyni lub zastosowania innych form protestu, pozwalających zaznaczyć w świątyniach skalę złości i niezgody na decyzję TK. Organizatorzy udostępnili plakat przedstawiający ukrzyżowane ciężarne, który można do tego celu wykorzystać.

-Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! – zachęcają do udziału w akcji organizatorzy.

-Bo cieszą się przedwcześnie! Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę! Nie chcesz wchodzić do środka – przyklej plakat na zewnątrz! Chcesz/ możesz napisać/ powiedzieć/ zrobić coś innego – działaj! – czytamy w opisie wydarzenia. 

  1. Ma 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodości
  2. Agnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomaga
  3. Można zdębieć, Dagmara Kaźmierska urządziła scenę pod rezydencją Andrzeja Dudy. Żądała pilnej rozmowy z prezydentem

Jak będzie wyglądał najbliższy tydzień Strajku Kobiet?

Organizatorzy Strajku Kobiet zapowiedzieli, że protesty będą trwać nadal. Dziś sabotaż ma się odbyć w kościołach. Jutro zablokowane mają zostać ulice polskich miast. W środę protestujący deklarują nieprzyjście do pracy. 

Strajk Kobiet przybiera na sile. W mediach społecznościowych tysiące ludzi dołączają do protestu i propagują działania organizatorów będące odpowiedzią na czwartkową decyzję Trybunału Konstytucyjnego.

W czwartek TK orzekło o zakazie aborcji w Polsce w przypadku wysokiego prawdopodobieństwa ciężkiego uszkodzenia, upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby. W Polsce zawrzało. Jak podaje o2.pl, 90 % aborcji wykonywano w naszym kraju właśnie z tego powodu. Kobiety boją się, że  przepis nie zatrzyma aborcji, a spowoduje fatalne konsekwencje. 

Kobiety będą decydować się na aborcję za granicą, albo w fatalnych warunkach, wykonywaną prowizorycznie. Zdaniem strajkujących, rząd nie wie, co robi, wprowadzając ten przepis. Żadna kobieta, nosząca 9 miesięcy martwe dziecko, bez rozwiniętych narządów lub ciężko chore, skazane na śmierć po porodzie zdaniem protestujących nie otrzyma odpowiedniej opieki psychologicznej i medycznej.

Do protestu dołączają się także lekarze, pielęgniarki, medycy z całego kraju. Odebranie im prawa aborcji w tak skrajnym przypadku jest skazywaniem pacjentów na cierpienie, które jako przedstawiciele swojego zawodu mają obowiązek niwelować. Jedynie Kościół jest za przepisem i dziś z pewnością na każdej mszy świętej duchowni poruszą kwestię ostatnich wydarzeń. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ma 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodości
  2. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
  3. Wirusolog ujawnił, ilu zakażeń możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Cała Polska wstrzymała oddech
  4. Tomasz: ”Najlepsze dziewczyny pochodzą z biednych rodzin. Są naiwne i zrobią wszystko, gdy szepnę im dwa słówka”
  5. Co z wejściem na cmentarze na Wszystkich Świętych? Jest odpowiedź wiceministra zdrowia
  6. TVP nie mogło tego usunąć. Gość nagle sięgnął do kieszeni, niespodziewane sceny w programie na żywo na oczach tysięcy Polaków
  7. Gessler zarzuca Polakom 3 karygodne błędy w przygotowaniu schabowych. Dotyczą smażenia, marynaty i mięsa

Źródło: o2.pl

 

Poprzedni artykułTest wierności. Boisz się, że ukochany cię zdradza? Oto 5 prostych pytań, które wyjawią ci prawdę
Następny artykułSkandal w ”Kuchennych rewolucjach”. Wyzwiska i porażające słownictwo, Gessler zaczęła straszyć sądem
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl