Kościół jeszcze do niedawna nie był miejscem bezpiecznym, a to wszystko za sprawą epidemii koronawirusa w Polsce. Początkowo na mszach mogło być zaledwie 5 osób. Jak podaje TVN24, podczas środowej konferencji premier Morawiecki zapowiedział, że od 31 maja w świątyniach nie będą już obowiązywały limity osób. Wierni muszą jednak przestrzegać pewnych zasad.

Kościół i wierni wyjątkowo ucierpieli przez ostatnie trzy miesiące. Dla wielu osób był to szczególny czas, który wystawił ich wiarę na próbę. Dzięki temu, że w IV etapie odmrażania gospodarki zostały zniesione limity wiernych, do świątyni może udać się obecnie niemalże każdy chętny. Ta informacja spodoba się wielu.

Czy mogę w niedziele iść do kościoła?

W niedzielę do kościoła będzie mogła udać się każda chętna i zdrowa osoba, ponieważ limity wiernych w świątyni zostały zniesione. Rozporządzenie to wchodzi w życie od 31 maja.

-Zachęcam biskupów do odwoływania ogólnych dyspens od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych. Sugeruję, aby utrzymać dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem – napisał w środowym komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  1. Łukasz Szumowski wyjawił prawdę. Podał kluczową informację dla Polski
  2. Szczęśliwa Anna Mucha pokazała zdjęcie z ciążowym brzuszkiem. Fani są uradowani
  3. Używasz jednej popularnej przyprawy? Może obciąża wątrobę i nerki

Czy w kościele muszę mieć maseczkę?

Tak, w kościele nadal jest obowiązek zakrywania nosa i ust. Zasady te mają na celu zminimalizowanie ryzyka ewentualnych zakażeń. O obowiązujących przepisach przypomniał także arcybiskup Gądecki w swoim oświadczeniu. Mamy nadzieję, że każdy kościół będzie przestrzegać tych zasad. 

Pary młode również odetchną w końcu z ulgą. Nie dość, że do kościoła będą mogli udać się wszyscy zaproszeni goście, to wesele można organizować do limitu 150 osób

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kościół
Fot. youtube.com/salve TV

Abp Stanisław Gądecki zachęca kościoły do znoszenia limitów.

kościół
Fot. youtube.com/
Kancelaria Premiera

Wskazane jest, aby w mszach nadal nie brały udziału osoby starsze i schorowane.

kościół
Fot. unsplash.com/Shalone Clason

Należy także zasłaniać usta i nos.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek. Rząd właśnie zniósł kolejne obostrzenia, co się zmieni?
  2. Spojrzeli w niebo, zobaczyli kulę ognia. Nagranie trafiło do sieci, niewiarygodne
  3. Matka zrobiła własnemu dziecku niewybaczalną rzecz. Maleństwo cudem przeżyło
  4. Młoda dziewczyna kupiła bezdomnemu obiad. Wręczył jej kartkę, przez którą zupełnie ją zatkało
  5. Żona kandydata na prezydenta jest w ciąży. Cudowna wiadomość, tata pęka z dumy
  6. Bardzo niepokojące dane wreszcie ujawnione. Dwa nowe ogniska wirusa w tym samym mieście, padł przykry rekord

Źródło: tvn24.pl

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.