Kościoły w Polsce zostały zdewastowane po niedzielnych protestach w kraju. Zdjęcia od samego rana zalewają Internet. Widok niektórych świątyń odbiera mowę, aż ciężko jest uwierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę. Chyba nikt się nie spodziewał, że większość Polek i Polaków zjednoczy się w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Kościoły w Polsce w niedzielę 25 października przeżyły prawdziwy szturm. Wielu protestujących zakłócało porządek mszy świętych, stali pod ołtarzem z różnego rodzaju transparentami, wrzucali na tace ulotki. Doszło również do dewastacji świątyń. Widok niektórych zdjęć zapiera dech w piersiach.

Kościoły w Polsce zdewastowane

Rządzący z pewnością nie spodziewali się, że czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywoła aż takie reakcje społeczne. Od piątku na ulice większości miast w Polsce wychodziło tysiące ludzi, aby wspólnie zaprotestować.

W niedzielę, 25 października demonstracje przeniosły się do wnętrz kościołów oraz wokół nich. Doszło do różnego rodzaju nieprzyjemnych incydentów, fasady kościołów były niejednokrotnie dewastowane.

Na portalach społecznościowych m.in. na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na Facebooku informowano o specjalnej akcji „Słowo na niedzielę”. Miała być ona odpowiedzią na słowa biskupa Stanisława Gądeckiego, który podobno miał się cieszyć z zakazu aborcji eugenicznej w Polsce.

W ramach wspomnianej wyżej akcji osoby związane ze środowiskiem protestujących postanowiły, że przyniosą do kościołów specjalne transparenty i ulotki, z hasłami związanymi ze strajkiem. Niektóre kartki miały lądować na tace podczas mszy.

— Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę! Nie chcesz wchodzić do środka — przyklej plakat na zewnątrz! Chcesz/ możesz napisać/ powiedzieć/ zrobić coś innego — działaj! — można przeczytać na Facebooku.

  1. Już zapowiadają, stanie się 30 października. Polacy mają tylko 5 dni
  2. Mamy oficjalną odpowiedź Kościoła na protesty kobiet. Ręce opadają
  3. Sprzed chwili: do mediów dotarła tragiczna wiadomość. Nie żyje, jego mieszkanie otoczono kordonem

Co mówi kościół na temat aborcji?

Kościół na temat aborcji wypowiada się jasno: jest przeciwko. Ich stanowisko wynika wprost z zapisu piątego przykazania Dekalogu, który brzmi „Nie zabijaj”.

Według nauki Kościoła katolickiego zarodek ludzki od samego poczęcia jest pełnoprawnym człowiekiem i ma takie same prawa do życia, jak człowiek, który już się narodził.

Obecnie urzędujący papież Franciszek również wypowiadał się na temat aborcji w przypadku wykrycia poważnych wad płodu. Jak podaje portal rp.pl przyrównał ją do „wynajęcia płatnego zabójcy”.

– Czy jest zgodne z prawem wyeliminować człowieka, aby rozwiązać problem? Czy jest zgodne z prawem wynajęcie płatnego zabójcy, aby rozwiązać problem? – pytał papież w czasie konferencji w Watykanie, jak cytuje go wspomniany wyżej portal.

Co uważacie o niedzielnych protestach w kościołach?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kościoły w Polsce zostały zdewastowane.

Wszystko za sprawą niedzielnych protestów.

Demonstracje przeniosły się do świątyń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  2. Nieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieni
  3. Piotr: ”Kobiety powinny zarabiać mniej niż faceci. Jak im się nie podoba, niech zajmują się domem i to za darmo”
  4. Zakonnica zabrała głos po decyzji TK ws. aborcji. Podobnego wyznania nikt się nie spodziewał
  5. Nagła i kontrowersyjna decyzja Trzaskowskiego. Dotyczy aborcji w miejskich szpitalach, nikt się nie spodziewał
  6. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. „Masz macicę? Nie, więc w*********j”
  7. Surówka w 3 minuty, błyskawiczna, zdrowia i przepyszna. Faworyt na polskich stołach, pasuje do każdego obiadu

Źródła: msn.com, wikipedia.org, facebook.com, rp.pl

 

Poprzedni artykułMieszkańcy przeżywają istne piekło. Mówią już o pladze, są małe, włochate i niewyobrażalnie niebezpieczne, koszmar w Wirginii
Następny artykułZacznie się dziś o 16 w całej Polsce. Wszyscy obywatele powinni być gotowi
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl