Zrównoważony rozwój to obecnie modne hasło dotyczące piękna, ale bycie bardziej przyjaznym dla środowiska dzięki naszym wyborom kosmetyków to coś więcej, niż tylko chwilowa moda – to wartościowy ruch dla przyszłości naszej planety. Świadome zakupy z myślą o zrównoważonym rozwoju nie muszą być trudne. Przedstawiamy 4 proste sposoby, by kosmetyczna rutyna była bardziej zrównoważona.

4 proste sposoby, by kosmetyczna rutyna była bardziej zrównoważona

Niezależnie od tego, czy chcesz ograniczyć zużycie plastiku, rozpocząć recykling, czy też przyjąć bardziej zredagowane podejście do konsumpcji kosmetyków, oto cztery sposoby na zrównoważoną metamorfozę swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Recykling w łazience

Kiedy ostatnio poddawałeś recyklingowi puste produkty w swojej łazience? Pamiętaj o tym wyrzucając śmieci następny raz.

Porzuć płatki kosmetyczne

Na początek spróbuj przejść na organiczne płatki bawełniane, ponieważ są one lepsze dla środowiska. Wbieraj te wykonane z bambusa, a nie z plastiku. Następnym krokiem byłoby całkowite porzucenie bawełny i wypróbowanie zmywalnego demakijażu np. płynów do mycia twarzy w piance, czy toników w sprayu.

Wypróbuj szamponów w kostce

Kostki szamponu są owinięte papierem nadającym się do recyklingu i spieniają się dzięki składnikom, które nie szkodzą środowisku, gdy spływają do odpływu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kup bambusową szczoteczkę

Bambus jest kompostowalny i biodegradowalny i rośnie w szybkim tempie, co czyni go całkowicie opłacalną i niezwykle przyjazną dla środowiska alternatywą dla plastiku. Wymień plastikową szczoteczkę na bambusowy model.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.