Pandemia koronawirusa sprawiła, że kolejna znana marka kosmetyków wycofuje się z rynku. Mowa tu o firmie Becca, która była bardzo popularna wśród Polek. Na oficjalnym Instagramie marki wydano oświadczenie, w którym poinformowano, że firma nie wytrzymała kryzysu związanego z epidemią COVID-19. Ich kosmetyki były bardzo popularne wśród polskich klientek.

Światowa epidemia sprawiła, że mnóstwo znanych marek upadło, a już wkrótce może okazać się, że zaczną upadać kolejne. Kosmetyki marki Becca za kilka miesięcy przejdą do historii, jednak w dalszym ciągu można je kupować i zamawiać w znanej sieci sklepów kosmetycznych.

Kosmetyki marki Becca wkrótce przestaną istnieć

Ostatnie miesiące były bardzo ciężkie dla przedsiębiorców. Przez pandemię koronawirusa upadło wiele znanych marek, nie tylko kosmetyków, ale też ciuchów znalazło się na skraju bankructwa, a część z nich całkowicie ogłosiła swoją upadłość. O utrzymanie walczy m.in. znana firma produkująca rajstopy, Gatta.

Z uwagi na rozwijającą się epidemię wiele państw zadecydowało o zamknięciu galerii handlowych dla klientów i sprzedaż przeniosła się do sieci. Taki rozwój sytuacji sprawił, że wiele firm nie utrzymało się na rynku. W ubiegłym roku zamknięte zostały butiki firmy Camaieu, a niedawno Polskę obiegła smutna informacja o całkowitym wycofaniu się sklepów odzieżowych firmy Monnari z galerii handlowych.

Teraz popularna firma kosmetyków, Becca poinformowała swoich klientów za pośrednictwem Instagrama, że kończy swoją działalność. Ma to także związek z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa. Całkowite zamknięcie nastąpi z końcem września br.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

– Globalna pandemia wpłynęła na wszystkich, na całym świecie, na wielu poziomach. Miała również ogromny wpływ na wiele biznesów. W BECCA nagromadzenie wyzwań, wraz z globalnym wpływem pandemii COVID-19, niestety było czymś więcej niż nasza firma mogła wytrzymać i musieliśmy podjąć bolesną decyzję o zamknięciu marki BECCA pod koniec września 2021 roku – napisano na Instagramie marki.

Premiera kosmetyków Becca w Polsce

Kosmetyki Becca są niezwykle popularne w naszym kraju i cieszą się wielką renomą wśród Polek. Ich premiera miała miejsce 5 kwietnia 2017 roku w lokalu przy ul. Mysiej 3 w Warszawie. Firma specjalizuje się w dostarczaniu kosmetyków rozświetlających.

Można je nabyć tylko i wyłącznie w sklepach sieci kosmetyków Sephora. Na stronie musthavefashion.pl można przeczytać, jak widzą swoje produkty producenci marki.

 Dla nas największym źródłem inspiracji jest światło. To wokół niego tworzymy wszystkie produkty do makijażu. Rozświetlanie skóry stało się naszym znakiem rozpoznawczym, a my ekspertami w tej dziedzinie. Najważniejszym punktem odniesienia jest u nas jednolita, rozświetlona, zdrowa cera, która sama w sobie jest ozdobą – czytamy.

A czy wy korzystałyście z omawianej marki kosmetyków? Jeśli nie, to gorąco do tego zachęcamy, dopóki jest jeszcze możliwość ich nabycia. Fankami firmy są m.in. Naomi Campbell, Kylie Minogue czy Cameron Diaz.

Zobacz zdjęcie:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez @beccacosmetics

Firma Becca poinformowała, że z końcem września br. kończy swoją działalność.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: jastrzabpost.pl, musthavefashion.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl