Sieć drogerii Kontigo, obecna w kilkunastu miastach Polski, postanowiła wycofać z oferty wszystkie kosmetyki pochodzące z Rosji. Wszystko w związku z agresją na Ukrainę. Podobną decyzję podjęli zarządzający siecią Rossmann.

Kontigo i Rossmann wycofują kosmetyki pochodzące z Rosji

Oficjalne oświadczenie w sprawie solidarności z Ukrainą wydała managerka sieci do spraw marketingu – Magdalena Dąbrowska.

Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją w Ukrainie i wyrażamy pełną solidarność z naszym wschodnim sąsiadem. Jednocześnie pragniemy poinformować, że podjęliśmy decyzję o wycofaniu ze sprzedaży wszystkich kosmetyków pochodzenia rosyjskiego – napisała.

Kontigo należy do sieci Eurocash, w ofercie posiada zaś kosmetyki do makijażu, pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, a także zapachy i akcesoria. Sieć wyróżnia się szerokim wyborem kosmetyków naturalnych i azjatyckich, w szczególności koreańskich.

Sklepy sieci dostępne są w 34 lokalizacjach na terenie całej Polski. Kontigo prowadzi także sprzedaż internetową.

Podobną decyzję podjęła sieć Rossmann. Wycofane zostaną 52 artykuły wyprodukowane bezpośrednio w Rosji oraz 101 produktów polskiego dystrybutora – chodzi o popularną markę Natura Siberica na licencji rosyjskiej spółki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Michał Wiśniewski udostępnił serię zdjęć swojej żony. Dramatyczny przekaz
  2. Kim są córki Władimira Putina? W sieci krążą zdumiewające informacje na ich temat
  3. Niesamowite, co na scenie TVP zrobiła Rodowicz. Cała Polska ociera łzy wzruszenia


 

Wydawca i redaktor.