Kot ciągnął ciało swojego zmarłego przyjaciela po ulicy i szukał kogoś, kto im pomoże. Wzruszające zachowanie czworonoga, które pokazuje, że zwierzęta niezwykle przywiązują się do swoich towarzyszy życia i są im wierni, aż do ostatnich dni. 

Wydarzenie to miało miejsce w Chinach. Na jednej z ulic zauważono kota, który ciągnął swojego przyjaciela, trzymając jego ciało w pyszczku. Na pierwszy rzut oka widać, że zwierzak już nie żyje, ale jego przyjaciel nie chce go zostawić samego na ulicy. Nadal wierzy, że coś uda się zrobić — nie poddaje się i rusza do działania. 

Kot ciągnął martwego czworonoga po ulicy

Nie wiadomo, dlaczego szary kot zmarł. Możliwe, że potrącił go samochód, ponieważ cała sytuacja odbywała się w okolicach ruchliwej ulicy, ale nie mamy pewności, co tak naprawdę się stało. Wyczerpany rudy czworonóg ciągnął swojego kolegę i błagał o ratunek — niestety, nic nie można było już zrobić.

Zachowanie kota pokazuje, że przyjaciół nie zostawia się w potrzebie, a szczególnie, gdy jest to ich ostatnia droga. 

 

Internauci poruszeni

Osoba, która była świadkiem całego zdarzenia, nagrała filmik, na którym widać kota, a drugi zwierzak próbuje mu pomóc. Cała sytuacja jest niezwykle wzruszająca, a starania pupila zasługują na podziw i uznanie.

Film obejrzano prawie 55 tysięcy razy, a to, co na nim widać zdruzgotało ludzi. W komentarzach roi się od słów podziwu dla rudego kota, pytań o powód śmierci i kondolencji. Internauci przytaczają podobne sytuacje, które szczególnie zapadły im w pamięć. 

Zobacz wideo:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ten kot wygląda jak chodząca kulka lub chomik. Jest przeuroczy
  2. Biegała po lesie. Nagle z drzewa spadł nowo narodzony kotek
  3. Kot po 5 latach wrócił do domu. Jego podróż była niezwykła
  4. Ten kot śpi zupełnie jak człowiek! Zobaczcie urocze zdjęcia puchatej kulki
  5. Kot wącha garść futerka swojego zmarłego przyjaciela. Jego reakcja zaskoczyła nawet właścicielkę

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, youtube.com — Daily Mail

Poprzedni artykułMaciej Kozłowski zmarł na straszną chorobę. Miał niełatwe życie
Następny artykułBiżuteria dla par, która piękne podkreśli wasze uczucie. 5 idealnych zestawów
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.