Kot uznawany za najstarszego na świecie urodził się w 1988 roku, co oznacza, że właśnie kończy 31 lat. Właścicielka jest zachwycona tym, że jej kot spędził z nią tyle lat. Dostała go na swoje 20 urodziny i od tego czasu są nierozłączni. 

Opiekunka kota o imieniu Rubble, Michele Foster, nie spodziewała się, że jej przyjaciel będzie przy niej przez 31 lat. Wspaniała para mieszka w Exeter w Anglii. Wiek kota jest naprawdę imponujący, ale jego pani nie chce, żeby dołączył do rejestru rekordów Guinnessa. 

Najstarszy kot na świecie — ma 31 lat

Właścicielka nie chce angażować kota w inicjatywy takie jak rekordy Guinnessa. Uważa, że jest w sędziwym wieku i powinien mieć spokój na starość. Stał się trochę marudny ostatnimi czasy, ale jest to zrozumiałe, ze względu na jego wiek. Podobno Rubble jest najstarszym żyjącym kotem. W 2016 roku zmarł kot syjamski z Mansfield w Teksasie, który dożył wieku 30 lat. Najstarszym zarejestrowanym kotem był Creme Puff, który dożył  imponującego wieku 38 lat. 

Rubble dożył sędziwego wieku

Kot jest pod stałą opieką lekarzy weterynarii ze względu na swój wiek. Na tę chwilę, najstarszy kot na świecie ma się dobrze i szczęśliwie żyje ze swoją panią. Dostaje leki na nadciśnienie od weterynarza, które pomagają mu utrzymać formę. Opiekunka kota przyznaje, że spędzili ze sobą wspaniałe lata. Pomagał jej w najtrudniejszych chwilach życia i ma nadzieję, że spędzą ze sobą jeszcze wiele wspaniałych dni. 

Mamy nadzieję, że Rubble, obecnie najstarszy kot dokona wyjątkowego czynu i będzie żył więcej niż Creme Puff — co najmniej 39 lat. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zobacz zdjęcia najstarszego kota: 

najstarszy kot
happiest.net

Najstarszy kot na świecie skończył 31 lat. 

najstarszy kot
happiest.net

Mimo sędziwego wieku ma się dobrze i wiedzie szczęśliwe życie u boku swojej Pani.

  1. ZOBACZ TEŻ:

    1. Golden retriever trafił do weterynarza w strasznym stanie. Wycięto mu przerażający „uśmiech” na pyszczku
    2. Nie żyje Lil Bub. Kotka była ciężko chora, miała 2,5 mln obserwujących na Instagramie
    3. Suczka ustanowiła nowy rekord świata. Psia mama urodziła aż 21 szczeniąt
    4. Druzgocące doniesienia z polskiego miasta. Wrzuciła 6 szczeniaków do toalety, a ich matkę przywiązała

Źródło: happiest.net

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.