Kot wyglądał jak wcielenie zła. Rozpostarte łapy i szeroko otwarty pyszczek sprawił, że można było się przestraszyć. Czarny mruczek to dla jednych symbol nieszczęścia i klęski, a dla drugich wspaniały przyjaciel. Gdzie leży prawda? Czy czarny kot faktycznie przynosi pecha? Zdjęcia tego zwierzaka przyprawiają o gęsią skórkę.

Co tajemniczego ma w sobie czarny kot i dlaczego jest uznawany za symbol nieszczęścia? Przyjrzyjmy się przesądom dotyczącym czarnych kotów i rozprawmy się z nimi raz na zawsze.

Czarny kot jak z horroru

Właściciel kota o kruczoczarnej sierści, bohatera zdjęć, musi być dumny i jednocześnie przerażony — jego kot wygląda jak zło wcielone. Na zdjęciach, które mu zrobił, najbardziej widoczne są jego zielone, świecące oczy i wyszczerzone zęby. Przypomina nam koty, które widywane są na horrorach. Gdyby nie umaszczenie kota, jego pozy i miny wydawałyby się śmieszne, ale przez czarną sierść nabierają mrocznego charakteru. 

czarny kot
instagram.com – berlines._.horneados

Czy czarny kot przynosi pecha?

Niektóre przesądy wskazują na to, że czarny kot przynosi pecha. W zamierzchłych czasach wierzono, że może być on wysłannikiem czarownic, symbolem czarnej magii, a nawet wcieleniem czarownicy. Uważano, że czarny kot przebiegający drogę może prowadzić do zerwania więzi z Bogiem i trwałego nieszczęścia.

Rybacy lub górnicy, którzy wyruszali do pracy, zatrzymywali się, kiedy zobaczyli, że kot czarnej maści przebiega im drogę i wracali do domu. Mówiło się, że kot w czarnym kolorze to wysłannik diabła, który chce przerwać nić życia. Nawet dziś, przesąd ten jest aktualny, a wiele osób zatrzymuje się, kiedy zobaczy, jak czarny kot przebiega drogę i jedzie inną trasą.

Oczywiście niezależnie pod umaszczenia, koty to wierni i dobrze nam życzący przyjaciele. Kto się z tym nie zgadza, zapewne nie miał nigdy kota ;).

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

czarny kot
instagram.com – berlines._.horneados
czarny kot
instagram.com – berlines._.horneados

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od 12-letniego Aleksandra żądają 2,5 mln złotych. Rodzice tłumaczą go chorobą
  2. Gdy właściciel dostał kotka, dorosły brytyjski kot zareagował w niezwykły sposób i rozbawił cały internet
  3. Najlepsze filmy o psach. Top 10 filmów, które wzruszają do łez
  4. Kot uratował rodzinę przed zaczadzeniem. Gdyby nie on, nie mieliby szans na przeżycie
  5. Filmik zdobywa setki tysięcy wyświetleń, cały świat się zachwyca. Pies nauczył się mówić dwa słowa, właściciel nagrał
  6. W parku znaleźli bezpańskiego szczeniaka. Miał na sobie wielki napis, który ich przeraził
Poprzedni artykułZnaki zodiaku trzech mężczyzn, którzy są najlepszymi kandydatami na męża
Następny artykułW pociągu zauważył 26 dziewczyn. Od razu powiadomił policję, zapobiegł tragedii
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.