Lelum.pl

dailymail.co.uk

Malutki kotek przygarnięty ze schroniska bierze kąpiel w kuchennym zlewie. Pomaga mu w tym ogromny pies

5 Października 2020

Autor tekstu:

Barbara Ruppel

Kot, który został przygarnięty ze schroniska, bierze pierwszą kąpiel w kuchennym zlewie. Pomaga mu w tym ogromny, 5-letni pies. Wielkie zwierzę delikatnie wykonuje wszystkie ruchy i z troską spogląda na przestraszonego kotka. Ten widok chwyta za serce!

Kot, który został przygarnięty ze schroniska, bierze pierwszą kąpiel w kuchennym zlewie. Pomaga mu w tym ogromny, 5-letni pies. Wielkie zwierzę delikatnie wykonuje wszystkie ruchy i z troską spogląda na przestraszonego kotka. Ten widok chwyta za serce!

Pies rasy bloodhound przyglądał się kąpieli małego mruczka, który dopiero trafił do jego domu. Kot był przestraszony i bał się wody. Wtedy wielki pies udzielił mu wsparcia i sprawił, że zwierzątko nieco pewniej poczuło się w nowej sytuacji. Właściciele byli wzruszeni!

Kot w kąpieli

Czterotygodniowy kotek miał dużo szczęścia, bo szybko znalazł dom. Niestety zwierzątko bardzo bało się kąpieli. W pewnym momencie do zlewu z miską zajrzał ogromny pies. Bloodhound stanął na tylnych łapach i przyglądał się bezradnemu mruczkowi. Czworonóg wyciągnął łapę i zaczął delikatnie głaskać malutkiego, przerażonego kotka.

Wideo jest niezwykle poruszające i jak się okazuje, był to początek pięknej przyjaźni. Poruszeni właściciele uważają, że 5-letni bloodhound zajął się maluchem jak własnym dzieckiem. Dziś zwierzęta świetnie się czują w swoim towarzystwie i nie odstępują się na krok. Dzięki psu kotek czuje się bezpiecznie, szybko się zadomowił i pokochał nowe miejsce!

Jaki charakter ma bloodhound?

Bloodhound ma dość łagodny, ale nieco skomplikowany charakter. Z jednej strony są to psy niezwykle wrażliwe, spokojne, o delikatnym usposobieniu, ale z drugiej wymagają niezwykle odpowiedzialnych właścicieli i odpowiedniego traktowania. Ich wychowywanie należy zacząć jak najwcześniej.

Tak zwana rasa świętego Huberta należy do psów gończych i tropiących, dlatego trzeba mieć do niej odpowiednie podejście i zapewniać wiele rozrywek. W przypadku obcych, przebiegających w pobliżu kotów instynkt może wziąć górę i pies może ruszyć w pościg. Do zwierząt domowych bloodhoundy mają jednak dużą cierpliwość i traktują je jak członków rodziny.

Pomimo sporych rozmiarów, bloodhound jest rasą spokojną i dość tchórzliwą. Odpowiednio przeprowadzony proces socjalizacji sprawi, że psy te nie będą wykazywały tak zwanej agresji ze strachu. Warto pamiętać, że to niezwykle inteligentne zwierzęta, które bez problemu otworzą sobie drzwi czy pokonają ogrodzenia. Ze względu na przyjazne usposobienie nie nadadzą się też na stróża.

ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA:

KOTEK
KOTEK

ZOBACZ TEŻ:

  1. Stało się, wraca obowiązkowa kwarantanna dla Polaków. Właśnie napłynęły informacje z dwóch krajów
  2. Rewolucyjny przepis na placki ziemniaczane. Bajecznie proste i nieziemsko pyszne

Tagi:

Podobne artykuły

Zwierzęta

Ogromne niebezpieczeństwo zbliża się do Polski? Policja apeluje: „może być niebezpieczne dla społeczeństwa”
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Widzisz kota na zdjęciu? 4 obrazki podbijają sieć, ludzie głowią się nad odpowiedzią
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Znajdziesz kota na zdjęciu? 95% osób nawet nie podejmuje się zadania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu ukryty jest kot. Aż 90% osób nie jest w stanie go znaleźć w mniej niż 30 sekund
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
Czytaj więcej >
Barbara Ruppel

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]