Kot zazwyczaj uważany jest za stworzenie chodzące własnymi ścieżkami, a przed to chłodne, mniej przywiązane do członków swojej rodziny niż na przykład pies — najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak tak naprawdę bardzo często jest to tylko krzywdzący stereotyp. Jak udowodniło zwierzę, którego bohaterski czyn został uwieczniony na nagraniu, koty też dbają o bezpieczeństwo swoich ludzi.

Koty zazwyczaj wydają nam się bardzo nieprzystępnymi zwierzętami. Nie reagują tak emocjonalnie na nasze pojawienie się w domu, nie zawsze mają ochotę na zabawę, najchętniej spałyby całymi dniami, a od czasu do czasu potrafią boleśnie podrapać. Jednak liczne badania wykazały, że kot przywiązuje się do swojego właściciela w stopniu równym, jeśli nie większym, niż pies

Kot na ratunek

Kiedy Diana zamontowała w pokoju swojego rocznego synka ukrytą kamerę, chciała tylko sprawdzić, w jaki sposób dziecko wydostało się ze swojej kołyski. Jednak to, co zobaczyła na nagraniu, z jednej strony, zmroziło jej krew w żyłach, a z drugiej — obudziło wiele pozytywnych uczuć wobec ich kota.

kot
twitter.com/Caters_News

Dzielny kot udowodnił swoje przywiązanie do rodziny.

Jak widać wyraźnie na nagraniu, mały Samuel jest dzieckiem bardzo sprytnym. Niestety, maluch, jak to dziecko, nie potrafi ocenić potencjalnych groźnych skutków swojego zachowania. Na całe szczęście, ich wabiący się Gatubela kot, poradził sobie z tym dużo lepiej. 

Chłopiec mógł zginąć

Nagranie pokazuje nam rocznego chłopca, czołgającego się po pokoju, w którym stoi jego łóżeczko. Dziecku udało się z niego jakimś sposobem samodzielnie wydostać. Chłopiec w którymś momencie przysiadł, patrząc jakby z oczekiwaniem na kota, po czym ruszył w kierunku drzwi, dużo szybciej niż można by się spodziewać. 

Nie byłoby w tym może i nic strasznego, gdyby nie to, że tuż za drzwiami znajdowały się strome, kamienne schody. Gdyby roczny chłopiec się po nich stoczył, prawie na pewno rozbiłby sobie głowę. Na szczęście, kot zorientował się, co się dzieje. Dzielne zwierzę wystrzeliło jak z procy i uczepiło się pleców dziecka, a potem zablokowało mu drogę. Gdyby nie on, to mogło skończyć się tragicznie.

ZOBACZ POPIS BOHATERSKIEGO KOTA:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdy właściciel dostał kotka, dorosły brytyjski kot zareagował w niezwykły sposób i rozbawił cały internet
  2. Zdjęcia czarnych kotów przyprawiają o gęsią skórkę. Internauci twierdzą, że wyglądają jak z horroru
  3. Buldog tańczy przed siedzącą na wózku staruszką. Ma lepsze poczucie rytmu niż niejeden człowiek
  4. Kim był 30 lat młodszy kochanek Beaty Tyszkiewicz? Informacje ścinają z nóg

źródła: CatersClips/YouTube, metro.co.uk/

Poprzedni artykułPopularny muzyk robił córce testy na dziewictwo. ”Jej błona jest wciąż nienaruszona”
Następny artykułByli w sobie szaleńczo zakochani, ale rozdzieliła ich wojna. Po 75 latach spotkali się ponownie
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego