Kot o nietypowej urodzie przez długi czas nie mógł znaleźć kochającego właściciela. Nikt nie chciał zaopiekować się zwierzakiem, który nie wygląda tak, jak pozostałe. Na szczęście, na drodze pupila stanęła kobieta o ogromnym sercu, dając mu szansę na nowe, szczęśliwe życie!

Uroczy zwierzak o imieniu Memphis trafił do placówki w Massachusetts w poszukiwaniu nowego domu. Niestety, żadna z odwiedzających go osób nie chciała zdecydować się na adopcję. Wolontariusze byli przekonani, że kot spędzi resztę życia w schronisku. Wszystko przez to, że urodził się z… dwoma nosami.

Bezdomny zwierzak

Niezwykły czworonóg trafił do placówki dwa lata temu, wskutek interwencji członków organizacji, zajmującej się ratowaniem porzuconych i bezdomnych zwierząt:

Memphis był w kiepskim stanie. Wiele ze schronisk, w których planowaliśmy go umieścić, zagroziło eutanazją — przyznaje Tara Kay, wolontariuszka The Odd Cat Sanctuary.

Kobieta postanowiła go przygarnąć 

Tara wiedziała, że nie może pozwolić na uśpienie zwierzaka. Zdecydowała więc, iż to właśnie ona zostanie jego nową kocią mamą. W wywiadzie z portalem Lowe Meow kobieta opowiedziała o przypadłości Memphisa, która odstraszała wszystkich potencjalnych właścicieli:

— Kociak urodził się ze zdeformowanym podniebieniem, wklęsłym pyszczkiem, rozszczepioną wargą i dwoma nosami  — wyjaśniła Kay — Wprawdzie Memphis dość głośno chrapie, ale poza tym funkcjonuje jak normalny zwierzak. Kocham go całym sercem!

Kot ma wielu fanów

Choć pupil nie wygląda jak pozostałe czworonogi, w bardzo krótkim czasie zjednał sobie nie tylko miłość właścicielki, ale również internautów z całego świata. Instagramowy profil o nazwie memphis2nosecat ma już 151 tysięcy obserwujących!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot
instagram.com @memphis2nosecat

Memphis, kociak, który urodził się z dwoma nosami, przez długi czas nie mógł znaleźć domu. 

kot
instagram.com @memphis2nosecat

Jego przypadłość odstraszała wszystkich potencjalnych właścicieli. Na szczęście na jego drodze pojawiła się Tara Kay, która przygarnęła go pod swój dach.

kot
instagram.com @memphis2nosecat

Kay zdecydowała się nawet założyć swojemu pupilowi profil na Instagramie. Konto z nietypowym kociakiem obserwuje ponad 150 tysięcy użytkowników! Fani kota uważają, że Memphis jest niezwykle uroczy i ma ogromne szczęście, że trafił na tak kochającą właścicielkę. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jakich ludzi nienawidzą koty? Sprawdź, czy to dotyczy ciebie!
  2. Kotka została skrzywdzona przez nieznanego sprawcę. Nie udało się jej uratować
  3. Czy koty wyczuwają raka? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości
  4. Kotek stracił mamę zaraz po urodzeniu. Maluch znalazł kochającego właściciela
  5. Wiozła kota do uśpienia. Ostatni gest pupila poruszył ją do głębi

 

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.