Kot to jedno z najodważniejszych zwierząt. Zawsze chadza własnymi drogami i jest w stanie zmusić do posłuszeństwa inne zwierzęta, a nawet ludzi! Nie od dziś wiadomo, że ten udomowiony, puszysty drapieżnik boi się ogórków! Naukowcy w końcu odkryli dlaczego.

Niektóre kocie zachowania wprawiają ludzi w osłupienie, a śmieszne koty to jedna z najczęściej wpisywanych fraz w Google czy YouTube. Nie wiedzieć czemu, zachowania właśnie tych czworonogów tak bardzo rozczulają i rozweselają ludzi. Wszystkim znane są filmiki, gdzie kot nie może się wydostać z narysowanego na ziemi okręgu czy uwieczniona jest jego ucieczka przez strasznym ogórkiem. Czym spowodowane są takie zachowania mruczków? 

Śmieszny kot 

Ludzie wręcz masowo zaczęli wstawiać na YouTube filmiki, na których zaskakują swoje koty, i jak się okazało, te udomowione drapieżniki boją się ogórków. Chcesz wystraszyć swojego podopiecznego lub sprawdzić jego reakcję?

Poczekaj, aż twój kot będzie jadł, wtedy połóż tuż za nim ogórek i czekaj na rozwój wydarzeń! Jesteśmy pewne, że kot czym prędzej ucieknie w popłochu. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego koty boją się ogórków?

Koty boją się ogórków z kilku powodów, i jak się okazało, nie są one wcale takie błahe. W tym wszystkim główną rolę odgrywa instynkt. Dr Roger Mugford, brytyjski weterynarz i zwierzęcy behawiorysta, zdradził sekret czworonogów dziennikarzom Telegraph.

Zdaniem mężczyzny, to, jak zachowuje się kot, jest spowodowane lękiem przed nieznanym. Koty są niezwykle ciekawe świata, ale kształt i kolor warzywa, z którym zwierzak ma kontakt najczęściej po raz pierwszy, po prostu wywołuje w nim reakcję obronną. Z drugiej strony dr Mugford uważa, że podłużny kształt ogórka może kojarzyć się z wężem. W dodatku miejsce, w którym nasze zwierzaki dostają jedzenie, wydaje im się bezpieczną oazą. Kiedy więc spotyka na swojej drodze coś, co wzbudza jego niepokój, reakcja jest oczywista.

ZOBACZ FILM:

 

To niesamowite, że kot boi się warzywa. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Koty opiekują się i obejmują uratowanego i chorego szczeniaka. Właściciel pokazał zdjęcia
  3. Tata nagrał pierwsze spotkanie synka z adoptowanym psem. Wzruszające do łez wideo
  4. Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”
  5. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie

źródło: national-geographic.pl

Poprzedni artykułMasz stare rajstopy? Nie wyrzucaj ich, mogą uratować twoje włosy
Następny artykułOjciec Meghan Markle skrytykował jej decyzję. Żadna córka nie chciałaby usłyszeć takich słów
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.