Kot to zaraz obok psa największy przyjaciel człowieka. Okazuje się, że za to wyjątkowe towarzystwo niektórzy są w stanie zapłacić naprawdę wysokie kwoty, czasami porównywalne nawet do wartości drogiego samochodu. W tej kosmicznej cenie znajdują się jednak osobniki o niespotykanej urodzie oraz szczególnym charakterze.

Takich wyjątkowych cech u przeciętnego pupila nie zawsze można się doszukać. Często jest to po prostu loteria, choć jak wiadomo bezpański kot ocalony ze schroniska bądź przygarnięty z ulicy potrafi odwdzięczyć się szczególnym rodzajem miłości. Na świecie istnieją jednak pasjonaci gotowi słono zapłacić za wymarzonych reprezentantów określonej rasy. Która z nich jest najcenniejsza?

Najdroższe koty na świecie

Na świecie żyje ponad 250 różnych ras kotów, z czego każda posiada indywidualne cechy zarówno wyglądu jak i charakteru. Każdy kot może mieć inne usposobienie czy sierść w zależności od konkretnej odmiany. Wartość pupila zależy od tego, do jakiej grupy należy i potrafi wahać się nawet w obszarze tej samej rasy. Cena kota jest uzależniona od różnych czynników takich jak czystość krwi, jego pochodzenie, indywidualne cechy i nasilenie ich występowania, a także ilość żyjących takich osobników na Ziemi.

Najdroższe rasy kotów na świecie

Okazuje się, że jeden kot potrafi kosztować tyle, co samochód, a nawet mieszkanie. Poniżej przedstawiamy ranking 6 ras, których ceny naprawdę powalają na kolana. Zaczynamy od najniżej kwoty.

1. Sfinks i Peterbald

Z pewnością każdy kojarzy ekscentryczną rasę dla prawdziwych koneserów, gdzie kot zamiast miłej sierści posiada… pomarszczoną skórę. Okazuje się, że nie dla wszystkich fanów kotów wygląd sierści jest najważniejszy. Co więcej, cena kota rośnie wraz z ilością specyficznych fałdek. Kot rasy Peterbald lub Sfinks to wydatek od 2 do 11 tysięcy złotych. Zwierzaki są eleganckimi, kochającymi i pełnymi gracji towarzyszami swoich właścicieli.

2. Chausie

Kot Chausie jest mieszanką dzikiego kota błotnego (tzw. jungle cat) z domowym kotem nierasowym. Istnieją trzy takie odmiany: czarna (pręgowana i z oznaczeniami) oraz czerwona pręgowana. Niektórzy są zdania, że zwierzęta przypominają pumy. Ich hodowli jest na świecie bardzo mało, więc są gatunkiem bardzo ekskluzywnym. Cena za przyjemność posiadania takiego okazu waha się od 27 do 33 tysięcy złotych. Pupil Chausie jest bardzo inteligentny, lubi się bawić i przepada za towarzystwem ludzi.

3. Khao Manee

Rasa gościła kiedyś jedynie na dworach, a pochodzi z Tajlandii. Nazwa w tłumaczeniu to biały diament i to nie bez powodu, bo jego cena sięga nawet 37 tysięcy złotych. Jest to bardzo rzadki okaz, posiada również zachwycającą puszystą sierść w śnieżnobiałym odcieniu. Zdarzają się wyjątkowe osobniki o różnych kolorach oczu – te są najbardziej pożądane przez klientów. Poza tym kociaki to typowi domatorzy.

Kot jako trofeum?

Czy pupila można traktować jako swoje trofeum, bądź gadżet? To kwestia sporna, natomiast każdy z nich podaruje nam z pewnością wiele radości i ciepła. Poniżej przedstawiamy ostatnie trzy najdroższe rasy świata. Ich cena naprawdę szokuje.

4. Kot Bengalski

Celem hodowców było uzyskanie kota wyglądem przypominającego lamparta. Jego wartość szacuje się nawet na 80 tysięcy złotych. Jednak jest to zwierzę wymagające profesjonalnej opieki doświadczonego opiekuna. Kot jest nieufny i ma bardzo dziki charakter, więc długo buduje więź z właścicielem. Mimo to nie jest agresywny, a dzięki dobrym genom długo cieszy się zdrowiem.

5. Kot Sawannah

Te egzotyczne piękności są niezwykle temperamentne i energiczne. Poznasz je po charakterystycznych stojących uszach i długich nogach. Ich cena sięga nawet 74 tysięcy złotych.

6. Ashera

Najdroższym kotem w rankingu okazał się kot Ashera. Jednym z powodów jest to, że jest to kot w 95% hipoalergiczny. W pakiecie można również otrzymać ekskluzywną usługę, jaką jest prywatny psycholog zwierzęcia. Za to piękne i majestatyczne zwierzę trzeba zapłacić od 80 do – uwaga- 420 tysięcy złotych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

1. Sfinks i Peterbald

kot
fot. rony michaud z Pixabay.com

2. Chausie

kot
instagram.com/__lisitsa__

3. Khao Manee

kot
instagram.com/milow_the_beautiful_cat

4. Kot Bengalski

kot
fot. Irina_kukuts pixabay.com

5. Kot Sawannah

kot
instagram.com/strykerthecat

6. Ashera

kot
fot. screen youtube.com @GatosMiau

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Ile ludzkich lat ma twój pies? Powstał nowy kalkulator, będziecie zdziwieni
  3. Kotek próbuje wejść do góry po ślizgawce. W końcu na ratunek przychodzi jego…
  4. Pies konał godzinami, bo bawił się popularną zabawką. Pogrążona w smutku właścicielka ostrzega wszystkich właścicieli czworonogów

źródło: koty.pl

Poprzedni artykuł5-letnie dziecko uratowało rodzinę z pożaru. Chłopiec zachował zimną krew i bliscy przeżyli „Bohater”
Następny artykułMąż od jakiegoś czasu znikał wieczorami i wracał późno do domu. Żona postanowiła go śledzić, szybko odkryła prawdę
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.