Kot to bardzo popularny pupil w naszych domach, jest mały, puchaty i świetnie odnajduje się kontakcie z człowiekiem. Koty zawsze żyły dłużej niż niektóre zwierzęta domowe, ale ten futrzak przebił wszystkie. Jak myślicie ile lat ma „najstarszy kot na świecie”? Nie zgadniecie. 

Właścicielka kota chwali się jego sędziwym wiekiem w mediach. Według specjalistów koty żyją  coraz dłużej, nawet do kilkunastu lat, a to za sprawą rozwijającej się medycyny weterynaryjnej i większej świadomości człowieka.

Ile żyje kot?

Kot dojrzały to zwierze w wieku od około 7 lat, teraz ta skala może się nieco przesunąć. Po 10 roku życia można je określić jako starsze osobniki, kocury w wieku 15+ są określane jako stare, z biegiem czasu czworonogi mają możliwość dożyć bardzo sędziwego wieku. 

Długość życia kota zależy od wielu czynników, warunków, w jakich przebywają oraz indywidualnych predyspozycji. W krajach wysoko rozwiniętych zwierzęta żyją znacznie dłużej- obecnie wynosi to 14-16 lat. Zdarzają się także osobniki, które towarzyszą swoim właścicielom nawet ponad 20 lat!

Ile ma lat najstarszy kot świata?

Najstarszy kot świata, nazywa się Rubble i ma aż 31 lat, wciąż jest w dobrej kondycji, a jego właścicielka chwali się przyjacielem w Internecie. Jak na swój sędziwy wiek (w przeliczeniu na ludzkie lata to aż 140 lat) jest w bardzo dobrej kondycji. Ma jedynie problemy z nadciśnieniem, na które jest leczony.

Właścicielka czworonoga bardzo o niego dba, regularnie odwiedzają weterynarza, Rubble je pełnowartościowy pokarm oraz prowadzi spokojne, kocie życie w zaciszu domowym. Kobieta troszczy się także o zdrowie psychiczne kocura i nie chce za bardzo umożliwiać mu kontaktu z dużą ilościom osób. 

Istnieje jeszcze kilka przypadków kotów staruszków, ich wiek to wpływ rozwijającej się medycyny weterynaryjnej i większej świadomości ich właścicieli. Opiekunowie coraz lepiej dbają o swoje koty, bardziej znają ich potrzeby i wiedzą jak unikać sytuacji zagrażających ich życiu. 

ZOBACZ NAJSTARSZEGO KOTA ŚWIATA:

 

kot
facebook.com.Mójszczęśliwyzwierzak

Rubble nie wygląda na swój wiek.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chłopiec stracił ukochanego kota. Los sprawił mu najlepszą niespodziankę pod słońcem
  2. Mężczyzna znęcał się nad bezbronnym, chorym kangurem. Znajomi śmiali się i wszystko nagrywali
  3. Usłyszał szczekanie psa. Po chwili wybiegł na dwór i zaczął wszystko nagrywać
  4. Wśród psów ukryła się panda. Zagadka tylko dla wytrwałych, jest wyjątkowo podstępna

źródło: wamiz.pl

Poprzedni artykułNiósł trumnę zamordowanej, 6-letniej córki. Wzruszający i poruszający moment
Następny artykułMama zrobiła sobie zdjęcie z dzieckiem. W tle zauważyła kogoś jeszcze