Lelum.pl

fot. youtube.com, J Hull Kotek nie wytrzymał i uderzył dziecko łapką.

Kot uderzył łapką bawiące się z nim dziecko. Maluch zareagował błyskawicznie

12 Października 2019

Autor tekstu:

Wiktoria Ogonowska

Kot miał dość zabawy, wymyślonej przez dziecko. Chciał dać mu do zrozumienia, że należy przestać. Uderzył dziecko łapką. Natychmiastowa reakcja malucha była bezcenna.

Kot miał dość zabawy, wymyślonej przez dziecko. Chciał dać mu do zrozumienia, że należy przestać. Uderzył dziecko łapką. Natychmiastowa reakcja malucha była bezcenna.

Małe dzieci często nie potrafią obchodzić się ze zwierzakami. Nie wiedzą, że koty to nie pluszowe maskotki, którymi mogą się pobawić. Tak też było w tym przypadku: kot nie wytrzymał.

Czy koty są bezpieczne dla dzieci?

Koty nie zawsze są bezpieczne dla dzieci. Odpowiednie ułożenie tego zwierzęcia to nie lada wyzwanie. Kot jest bardzo niezależny i zawsze ma swój własny, indywidualny charakter. Niektóre pozwalają się brać na ręce i głaskać, inne dosłownie rozlewają się na podłodze, byle tylko ich nie dotknąć. Każde zwierzę może się okazać niebezpieczne dla dziecka. Zanim pozwolimy maluchowi bawić się ze zwierzakiem, powinniśmy najpierw sprawdzić, jak oboje na siebie reagują.

Ten kot jednak wykazał się ogromnymi pokładami cierpliwości, pozwalając bawiącemu się z nim dziecku ciągnąć się za ogon. Z czasem zaczął mieć dość.

Kot uderzył dziecko łapką, reakcja malucha była bezcenna

Kiedy maluch zaczął wyraźnie drażnić leżącego spokojnie kota, zaczepiając go i ciągnąc za ogon, ten nie wytrzymał. Poderwał się i kilkukrotnie uderzył dziecko łapką w głowę. Nie chciał jednak zrobić maluchowi krzywdy, a jedynie dać mu do zrozumienia, że ta zabawa zupełnie nie przypadła mu do gustu. Kot pacnął dziecko łapką ze schowanymi pazurami, co na pewno bardziej skonsternowało i zasmuciło maluszka, niż zabolało. Reakcja dziecka była do przewidzenia: maluch od razu się rozpłakał, chowając twarzyczkę. Widok był rozczulający. Dorośli, siedzący wokół dziecka nie na pewno nie pozwoliliby kotu, aby zrobił mu krzywdę. Dzięki temu doświadczeniu maluch nauczył się, że zwierzątka nie są zabawkami, a jeżeli coś im się nie spodoba, mogą zareagować.

Ten maluch zrozumiał, że futrzak też może się zdenerwować i zareagować na zaczepki, w taki sposób, w jaki potrafi. Nie chciał mu zrobić krzywdy, ale na pewno dał pewną nauczkę. Sądzicie, że ten kot postąpił właściwie?

kot

ZOBACZ TEŻ:

Źródło: youtube.com

Tagi:

Podobne artykuły

Zwierzęta

Ogromne niebezpieczeństwo zbliża się do Polski? Policja apeluje: „może być niebezpieczne dla społeczeństwa”
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Widzisz kota na zdjęciu? 4 obrazki podbijają sieć, ludzie głowią się nad odpowiedzią
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Znajdziesz kota na zdjęciu? 95% osób nawet nie podejmuje się zadania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu ukryty jest kot. Aż 90% osób nie jest w stanie go znaleźć w mniej niż 30 sekund
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
Czytaj więcej >
Wiktoria Ogonowska

Redaktorka działu lifestyle na Lelum.pl, a prywatnie matka dwóch kotów. Pisanie od najmłodszych lat było jej pasją, którą nadal starać się rozwijać w miarę możliwości. Uwielbia też gotować, eksperymentując z przepisami. Fanka powieści fantasy i spokojnych jesiennych wieczorów przy kubku herbaty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]