Kot i dziecko nie zawsze bywa dobrym połączeniem. Starsze koty często nie mają cierpliwości do dzieciaków, a maluchy nie mają odpowiedniego wyczucia, które zapewniłoby, że nie zrobią swoim towarzyszom zabaw krzywdy. To oczywiście nie jest regułą. Bywają również takie pary, które dogadują się znakomicie. Ta historia jest o jednej z nich.

Chociaż szerzej znana jest terapia z zastosowaniem innych zwierząt, takich jak psy lub konie, koty również mogą świetnie sprawdzić się w tej roli. Rasą, która bardzo dobrze radzi sobie w roli „terapeuty” są Main Coony, ze względu na to, że są dużo bardziej niż inne koty, towarzyskie. Kot i dziecko mogą zatem nie tylko być świetnymi przyjaciółmi — może to być wręcz lecznicze.

Kot i dziecko idą razem przez świat

Kiedy Iris była jeszcze malutka, zdiagnozowano u niej autyzm. Ta przypadłość sprawia, że człowiek odbiera świat w sposób inny niż ogół. Wpływa to przede wszystkim na kontakty takiej osoby ze światem. Autysta często może mieć problemy ze zrozumieniem tego, co stara się przekazać druga osoba, co nigdy przecież nie jest komfortowe.

Z tego powodu wiele autystycznych osób staje się wycofana. Tak było w przypadku tej dziewczynki. Jej rodzice szybko jednak zatroszczyli się o odpowiedniego kompana dla niej i w ich domu pojawiła się Thula. Teraz kot i dziecko są nierozłączni. Thula trafiła do Iris jako kocię i już od początku wychowywała się z dziewczynką.

kot i dziecko
irisgracepainting.com

Są prawdziwymi przyjaciółkami.

Efektowna terapia

Jak się okazuje, felinoterapia jest jak najbardziej skuteczna, przynajmniej w tym przypadku. Od kiedy Iris zawsze ma ze sobą przyjaciółkę, dziewczynkę o wiele mniej stresują kontakty z ludźmi. Również radzi coraz lepiej na przykład z takimi rzeczami jak to, że ktoś dotyka jej ulubionej kredki, co zazwyczaj bardzo by ją denerwowało.

Kolejną rzeczą, którą kot i dziecko robią razem, jest malowanie. Iris jest uzdolnioną malarką — uwielbia wyrażać się przez rysowanie i malowanie. Dziewczynka tworzy przecudowne impresjonistyczne abstrakcje, które można zobaczyć tutaj, na stronie jej poświęconej.

ZOBACZ FILMIK:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kotka stała na mrozie i błagała o pomoc. Mężczyzna wpuścił ją i bardzo się zdziwił
  2. Niania znęcała się nad dzieckiem. Wtedy w obronie malucha stanął pies
  3. Kotek próbuje wejść do góry po ślizgawce. W końcu na ratunek przychodzi jego mama
  4. Małe dziecko chciało się pobawić i mocno uderzyło kota. Reakcja zwierzaka niemal przyprawiła rodziców o zawał serca, wszystko się nagrało
  5. Pitbull zapłodnił husky. Szczeniaki wyglądają jak 8 cud świata, spektakularne zwierzaki

źródła: irisgracepainting.com

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego