Kot i dziecko to dla wielu rodziców wybuchowe połączenie. Niekończące się pokłady energii malucha i domowego zwierzaka mogą przynieść bardzo nieoczekiwane efekty. W przedstawionej historii relacja tych dwoje nabrała zupełnie innego wymiaru. Sprawdźcie rozbrajające wideo!

Gdy maluch nie chce spać, bezsilni opiekuni mają wrażenie, że już nic nie da się zrobić. A jednak! Kotka, która dzieli dom z innymi członkami rodziny skutecznie pomogła dziecku zasnąć. Jak tego dokonała? Tylko spójrzcie!

Na czym polega instynkt macierzyński u kotów?

Instynkt to nic innego jak zespół wrodzonych zachowań. We wspomnianym przypadku dotyczy on stricte opieki nad małymi — wylizanie ich tuż po urodzeniu, przegryzienie pępowiny, zapewnienie im schronienia, pożywienia itd.

Instynkt macierzyński u kotów nie pojawia się jednak znikąd. Musi wystąpić czynnik, który go wywoła. Przykładem mogą być pierwsze dźwięki wydawane przez młode, a także ich ruchy. Instynkt objawia się również w przypadku kładzenia kociaków do snu. Świeżo upieczona mama najpierw zabezpiecza teren, a następnie oddaje się obowiązkowi utulenia małych. 

Kot i dziecko stworzyli zgrany duet

Na materiale, który widnieje poniżej, obserwujemy dziecko, które wyraźnie ma problem z tym, by położyć się spać. Na ratunek przybiega więc kotka, która, ze względu na wspomniane skłonności, stara się położyć malucha do snu. Zauważamy, że bacznie obserwuje każdy ruch małego człowieka i odpowiednio się do niego odnosi.

Gdy ten odmawia drzemki, czworonożna mama delikatnie trąca go pyszczkiem, układając w pozycji leżącej. Choć nie do końca wiadomo, jak zakończyły się starania kocicy, trzeba przyznać, że wykazała się ogromną opiekuńczością i determinacją. Tylko spójrzcie, jak kot i dziecko słodko razem wyglądają!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Porażająca wizja Jackowskiego zakłóciła wielkanocny spokój. Wstrząsające słowa o najbliższej przyszłości Polski
  2. Syn Małgorzaty Rozenek w centrum wielkanocnego skandalu. 9-latek powinien poczekać z tym do pełnoletności? 
  3. Właściciel przygotował dla niewidomego kota coś niesamowitego. Powinien dostać medal
  4. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy
  5. Gruby kot. Ten egzemplarz waży aż 18,5 kg! [ZDJĘCIA]

ZOBACZ WIDEO:

Niesamowite wideo pokazuje, jak kotka usypia niemowlę!

1
2
3
4
Poprzedni artykułBeata Kozidrak wspomina Wietnam. „Połamane nogi fanów, krzyki i piski”
Następny artykułEwa Farna miała niegdyś psychofana. „Chciał, żebym poślubiła jego syna, który miał 8 lat”
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.