Kot w jednym domu z malutkim dzieckiem może być źródłem stresu — zarówno dla rodziców, jak i… kota. Jak wszyscy wiemy, te zwierzęta zazwyczaj bardzo cenią sobie swoją przestrzeń osobistą. Dlatego mogą zareagować nie najlepiej, kiedy zostaną zmuszone do przebywania z niemowlakiem, który nie wie jeszcze, na przykład jak mocno może przytulić zwierzę, żeby nie sprawić mu dyskomfortu. 

Często więc zwierzę takie jak kot reaguje niezbyt przyjaźnie na zwierzęta. Skomplikowana sytuacja pojawia się, kiedy para miała już kota, a później w ich domu pojawia się dziecko. Łatwiej jest, kiedy rodzice z dzieckiem zastanawiają się nad adopcją zwierzęcia — mogą wtedy sprawdzić, jak to konkretne zwierze dogaduje się z ich maluchem. 

Kot zareagował natychmiast 

Ta para długo zastanawiała się nad adopcją kota. Ich dziecko jest jeszcze bardzo małe, więc rodzice obawiali się, czy zwierzę to na pewno dobry pomysł. Nawet gdyby był to najspokojniejszy zwierzak na świecie, to wciąż pozostaje kwestia przenoszonych przez nie zarazków. Ostatecznie jednak zdecydowali się na kota.

Jak się okazało, kot i dziecko od razu przypadli sobie do gustu. Kiedy któregoś dnia maluch chwycił zwierzę za nogę, to zareagowało w sposób, którego nikt się nie spodziewał. Zwierzę najpierw cierpliwie popatrzyło się na dziecko, a potem zaczęło dokładnie wylizywać jego główkę. Rodziców natychmiast rozczuliło zachowanie kota. 

Jak przygotować kota na pojawienie się dziecka?

Wiele osób uważa, że pojawienie się w domu dziecka, oznacza, że trzeba będzie pożegnać się z futrzastym przyjacielem. To jednak nieprawda. Wystarczy odpowiednio przygotować kota na nadejście malucha, tak, aby nie spotkał go nagły szok. Trzeba obudzić w zwierzęciu pozytywne skojarzenia z dzieckiem i dziecięcymi akcesoriami.

kot
Bored Panda Animals, youtube.com

Rodzice nie spodziewali się tej reakcji.

Pomysł na przeprowadzenie takiego budowania skojarzeń to na przykład dawanie kotu smakołyka, za każdym razem, kiedy przynosimy do domu nowy przedmiot, który będzie służył naszemu dziecku. Żeby przygotować kota na hałas, który na pewno się pojawi, można puszczać mu (na początku cicho) nagrania dziecięcego płaczu i również nagradzać smakołykami. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot
Bored Panda Animals, youtube.com

Reakcja kota była natychmiastowa. 

kot
Bored Panda Animals, youtube.com

Przeurocze!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Carrefour rzuca rękawicę Rossmannowi. Wchodzi na rynek z siecią drogerii
  2. Iwona Pavlović ma powody do radości. Gratulacje spływają z całej Polski
  3. Anna Jantar chwilę przed ślubem zwróciła się do Kukulskiego. Mężczyzna nie spodziewał się takich słów
  4. Katarzyna Skrzynecka nie chce brać ślubu kościelnego? Aktorka w mocnych słowach o Kościele
  5. Nie żyje Jan Kobuszewski
  6. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu

źródła: youtube.com, parenting.pl

Poprzedni artykułKsiężna Diana zginęła w wypadku przez taksówkarza? Po latach wychodzą nowe fakty w sprawie
Następny artykułŁamigłówka, w której wystarczy przełożyć jedną zapałkę. Niewielu zna odpowiedź
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego