Kot w czasie nabożeństwa wskoczył na ołtarz i rozpoczął tam swoją poranną toaletę. Reakcja księdza sprawi, że pospadacie z krzeseł! Co więcej, futrzak postanowił na stałe zadomowić się w kościele, stając się ulubieńcem wiernych!

Bezpański kotek jakiś czas temu pojawił się w brazylijskiej parafii. Do tego stopnia spodobało mu się to nietypowe mieszkanie, że został tam na dłużej. Kociak zamieszkał w kościele i od tej pory jest obowiązkowym uczestnikiem każdej mszy!

Kot wybrał bardzo oryginalne miejsce zamieszkania

Bezpański kot nazywa się Junior. Pomimo tego, że nikt nie wie skąd zwierzak pochodzi, oczywisty jest fakt, iż kościół Paróquia São Sebastião w mieście Atibaia  jest jego nowym domem. 

Kociak dostał nawet swoje specjalne miejsce do spania. Legowisko kotka jest w rzeczywistości koszykiem na datki, który znajduje się pod samym ołtarzem. Kociak może czuć się więc jak prawdziwa gwiazda!

Każdego dnia w czasie nabożeństw kościół zapełniają tłumy wiernych śpiewając pieśni pochwalne. Nie jest tajemnicą, że zwierzak najlepiej czułby się, gdyby były one kierowane bezpośrednio ku jego czci! 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

-Junior jest stałym bywalcem na nabożeństwach!- czytamy wpis na oficjalnym Facebooku parafii São Sebastião.

Kot postanowił zostać gwiazdą nabożeństwa

Zwykle podczas mszy kociak błąkał się po kościele lub wybierał sobie jednego szczęśliwca spośród wszystkich wiernych i siadał mu na kolanach, domagając się o ciągłe głaskanie i tulenie. 

Pewnego dnia zwierzak postanowił pójść o krok do przodu w byciu celebrytą i…zajął miejsce na ołtarzu tuż obok księdza.

Zwierzak najwidoczniej stwierdził, że jego obecność w tym miejscu zobowiązuje go do tego, aby wzrok wszystkich parafian zwrócony był na niego! Centralne miejsce kościoła bez wątpienia nie było przypadkiem.

Junior szybko stał się ulubieńcem mieszkańców

Ludzie, którzy odwiedzają parafię pokochali kociaka z całego serca. Juniorkiem zaopiekował się kościelny Osvaldo Boracini. Pomimo że zwierzak nie jest aż takim cudem, za jaki się uważa, to do parafii wniósł mnóstwo uśmiechu i cudowną aurę. 

-To wspaniały kotek, który wniósł dużo dobrego w naszą parafię. Wierni go kochają, ja także- czytamy na portalu kochamyzwierzaki.pl wypowiedź kościelnego.

Internauci są zauroczeni zwierzakiem 

Kiedy informacja o kocim celebrycie obiegła świat, zwierzak zyskał ogromną popularność! Internauci są zachwyceni zarówno futrzaczkiem jak i postawą kościelnego.

– Cudowny kotek i wspaniały ksiądz. Oddali mu nawet koszyczek na datki. To dopiero hit!-pisze jedna z internautek portalu kochamyzwierzaki.pl

–  Ksiądz prawdziwej wiary,to przecież nasi mniejsi bracia, którymi musimy się opiekować! Jestem pełna podziwu- dodaje kolejna kobieta.-

-No i to się nazywa prawdziwy ksiądz! Wielkie brawa! Składam pokłony i niekończące się wyrazy szacunku. Brawo! Barwo!-Pisze pod postem obserwator portalu kochamy zwierzaki.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kot
Facebook.com @Paróquia São Sebastião – Atibaia/SP

Tak właśnie wygląda kot Junior! Najmniejszy mieszkaniec parafii!

Kot
Facebook.com @Paróquia São Sebastião – Atibaia/SP

Kot w centralnym miejscu kościoła ewidentnie czuje się jak ryba w wodzie!

Kot
Facebook.com @Paróquia São Sebastião – Atibaia/SP

Poranna toaleta wykonana na ołtarzu to dla kotka żaden problem!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nikt nie chciał dotknąć i pomóc choremu kotu. Pewna kobieta postanowiła go przytulić
  2. Mimika kota podbija internet! Robi dokładnie takie same miny, jak człowiek
  3. Kot został wyprany w pralce. Stracił wzrok i miał wstrząs mózgu, właścicielka nie widziała go przez godzinę
  4. Kociątko pokryte smołą znaleziono w śmietniku. Cudem udało się uniknąć tragedii
  5. Kot z ludzką twarzą urodził się w Rosji. Jego pyszczek wywołuje zachwyt, a może przerażenie?

 

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.