Kot z ludzką twarzą stał się prawdziwym hitem internetu! Dla jednych uroczy i słodki, dla innych przerażający… Nie ulega wątpliwości jednak, że dla wszystkich jest wyjątkowy. Poznajcie kotkę, która wywołuje naprawdę skrajne emocje!

Mała, mająca zaledwie 2-miesiące kotka bardzo szybko stała się gwiazdą. Dzieje się to za sprawą jej niezwykłego pyszczka, który do złudzenia przypomina… ludzką twarz. Bez wątpienia wyróżnia się na tle innych kotków tej rasy.

Kot z ludzką twarzą: Jakiej rasy jest kotka?

Valkyria, bo tak nazywa się nasza bohaterka, jest rasowym kotkiem rasy maine coon. Tatiana Rastorgujewa — właścicielka zwierzaka postanowiła umieścić na Instagramie jej zdjęcia i wideo, przez co ludzie zaczęli ją masowo obserwować. Na początku kotka podbijała serca mieszkańców Moskwy, teraz jest o nim głośno na całym świecie!

Imię zwierzaka z mitologii nordyckiej oznacza… piękną wojowniczkę. Nic dziwnego! Z jednej strony wygląda na słodką i bezbronną istotkę, ale z drugiej jej spojrzenie potrafi wywołać prawdziwe przerażenie.

Niesamowity kot

Mnóstwo osób zastanawia się, w czym tkwi fenomen kociaka. Bo to, że wygląda zupełnie inaczej i jest w jej twarzy coś ludzkiego, nie ulega wątpliwości!

Kot z ludzką twarzą zawdzięcza to najprawdopodobniej swoim niezwykłym oczom. Większość kotów ma pionowe źrenice, natomiast oczy Valkyrii są zupełnie okrągłe. Oprócz tego ma owalny pyszczek, co również ma niemałe znaczenie.

Warto dodać jeszcze, że właścicielka niesamowitego zwierzaka ma w swojej hodowli jeszcze kilka pupili. Ich zdjęcia równie chętnie publikuje na swoich social mediach. Furia, Finfolk i Volvo nie zyskali jednak tak dużej popularności.

Internauci są zmieszani

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy kotka jest bardziej słodka, czy przerażająca, o czym świadczą przede wszystkim komentarze internautów portalu internetowego kochamyzwierzaki.pl

– Kocham koty, ale tego bym się bała!

– Oczy faktycznie jak u człowieka. Przerażają mnie. Bałabym się trzymać takiego kota w domu. Jakoś tak dziwnie spogląda

– Kot ma ludzkie oczy, a nie twarz!

– No rzeczywiście podobny do człowieka bardzo — to tylko niektóre komentarze, które możemy przeczytać na Facebooku.

Warto jednak pamiętać, że kotki rasy maine coon są niezwykle przyjazne i całkowicie bezpieczne! Uwielbiają towarzystwo, więc inny kot czy pies w mieszkaniu nie stanowi dla nich żadnego problemu. Pomimo dość groźnego wyrazu twarzy uwielbiają zabawy, przez co są wspaniałym kompanem dla dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kot z ludzką twarzą
Instagram.com @catsvill_county

Kotek z ludzką twarzą przez swój okrągły pyszczek do złudzenia przypomina człowieka. 

Kot z ludzką twarzą
Instagram.com @catsvill_county

W spojrzeniu kotki jest coś magicznego, a jednocześnie przerażającego.

Kotek z ludzką twarzą
Instagram.com @catsvill_county

Niektóre miny, które przybiera kotek do złudzenia przypominają ludzkie zachowania. Spójrzcie tylko na to!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak oswoić psa z kotem? To prostsze niż myślisz
  2. Jak chronić kota przed kleszczami? Skuteczne sposoby na ochronę pupila przed pasożytami
  3. Dzieci zauważyły porzuconego kota z nogami w gipsie. Nie zawahały się, by mu pomóc
  4. Wytatuowane koty. Moda, która wywołała burzę w internecie
  5. Bohaterska kotka uratowała swoje młode z płomieni. Wchodziła w ogień 5 razy, bardzo cierpiała

 

Poprzedni artykułMama Rafała Trzaskowskiego nie żyje. Prezydent Warszawy w żałobie
Następny artykułZnaki zodiaku, które się przyciągają. Zobacz, z kim stworzysz najsilniejszą relację
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.