Oczy kota są jedyne w swoim rodzaju — tajemnicze i wyrażają wiele uczuć. Wszystkie kociaki mają piękne oczy, ale niektóre są naprawdę wyjątkowe. Niebieskimi, magicznymi oczami może pochwalić się kot Coby. Co w nich takiego niesamowitego? 

Koty są pięknymi zwierzętami z wielu względów. Mają cudowne futro, poruszają się z gracją, a długowłose odmiany mogą pochwalić się pięknym, puszystym ogonem. Także oczy kota są wielkim atutem tego zwierzęcia. Jest w nich jakaś tajemnica. Nic dziwnego, że zalotny, przydymiony makijaż na powiece jest określany mianem ”kociego oka”! Tymczasem dzięki internetowi możemy poznać kota o najpiękniejszych, najbardziej magicznych oczach na świecie. Poznajcie Coby’ego! 

Dlaczego oczy kota Coby’ego są tak niesamowite? 

Przede wszystkim mają niesamowity kolor. W końcu ile widzieliście kotów z niebieskimi oczami? Oczy kota Coby’ego są wręcz błękitne, ale ich odcień płynnie przechodzi w inne odcienie niebieskiego, co dodaje im jeszcze dodatkowej głębi.  

Poza tym sam Coby jest bardzo pięknym zwierzęciem. To brytyjski kot krótkowłosy. Rasa ta charakteryzuje się arystokratycznym wyglądem. Niebieskie oczy kota tylko nadają mu wręcz królewskiego charakteru! Nic dziwnego, że czworonóg ma własne konto na Instagramie, gdzie jego zdjęcia podziwia aż 1,5 mln obserwujących! 

Oczy kota znacznie różnią od ludzkich oczu 

Choć kotom zwykle przypisuje się doskonały wzrok, to wcale tak nie jest. Koty widzą lepiej od psów i są doskonałymi łowcami i być może stąd przyjęło się, że każdy mruczek może pochwalić się świetnym wzrokiem. Mimo wszystko, oczy kota mają cechę, której pozazdrościłoby mu niejedno inne zwierzę, zwłaszcza takie żyjące na wolności. Otóż oczy kota, mają tę niesamowitą właściwość, że doskonale spełniają swoją funkcję po zmroku. Dzięki temu kot jest w stanie wiele dostrzec w nocy

Ciekawe czy kot Coby korzysta z tych umiejętności?

Zobacz zdjęcia: 

oczy kota
Instagram.com @cobythecat

Oczy kota Coby’ego to najpiękniejsze kocie oczy na świecie.