Kot został oblany wrzątkiem przez nastolatka, który zupełnie nie potrafił opanować swojego agresywnego zachowania wobec domowego pupila. Gdy zastał zwierzaka samego, postanowił oblać go wrzątkiem. Jego przeraźliwy pisk rozdzierał serce – na nagraniu wyraźnie słychać przerażające dźwięki. Jak można tak potraktować pupila?

Do wiadomości publicznej często trafiają filmy, ukazujące dramatyczną sytuację zwierząt domowych. Niestety, przyglądając się im, zupełnie nie rozumiemy, jak człowiek jest w stanie pobić, udusić czy skopać mniejszego zwierzaka. Przykład Denvera to kolejny akt przemocy wobec niewinnego kota. Kiedy taka agresja się skończy?

Dlaczego kot został oblany?

Kot został oblany ze względu na agresywne zachowanie swojego właściciela z Chicago. Nastolatek Leon postanowił potraktować swojego pupila jak zabawkę do testowania, wylewając na grzbiet Denvera sporą ilość ukropu prosto z czajnika. Kot wtedy bardzo dramatycznie zapiszczał, a całość widać na nagranym przez Leona krótkim filmiku, który od razu trafił do sieci.

Możemy jedynie domniemywać, że w ten sposób chłopak chciał się wykazać bohaterstwem. Jednak wyszło zupełnie odwrotnie – nagranie zbulwersowało Internautów, a sprawa trafiła natychmiast trafiła do mediów.

Czy agresja wobec zwierząt jest karana?

Takie drastyczne zachowanie wobec zwierząt jest karane. Film trafił w ręce policjantów, którzy od razu aresztowali młodego chłopaka. Leon usłyszał zarzut znęcania się nad kotem, a prawo surowo egzekwuje takie czyny – 3 lata w więzieniu to sprawiedliwa kara.

Sam Denver w tym czasie został odebrany chłopcu i tym samym oddany w ręce organizacji, zajmującej się na co dzień pomocą poszkodowanym pupilom. Na stronie Tiger Roar: Cat Guardians można było odnaleźć informacje dotyczące stanu zdrowia słodkiego futrzaka- ostatni film ukazujący zdrowego kota można było zobaczyć w czerwcu 2016 roku.

Jeżeli jesteście ciekawi, co obecnie robi Denver, możecie także zajrzeć na fanpejdż Felines & Canines, gdzie cyklicznie wstawiane są zdjęcia kota w różnych strojach i z ciekawymi pozami. Wygląda na to, że w końcu odnalazł świetnych ludzi, na których zasługiwał od początku swojego istnienia. Życzymy mu powodzenia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot
Fot.: Felines & Canines/ Facebook.com

Kot Denver został uratowany w dramatycznych okolicznościach. Na szczęście policja w porę go uratowała.

kot
Fot.: Felines & Canines/ Facebook.com

Patrząc na takie zdjęcie nie rozumiemy, dlaczego agresja wobec zwierząt jest wciąż na porządku dziennym.

kot
Fot.: Felines & Canines/ Facebook.com

Kot Denver świetnie się bawi w nowej odsłonie. Zobaczcie, jak pasują mu okulary!

kot
Fot.: Felines & Canines/ Facebook.com

Jeszcze do niedawna kot musiał zostać opatrzony kołnierzem, skutecznie ochraniającym go przed lizaniem ran.

kot
Fot.: screen z NBC News Channel 5

Chłopak Leon z Chicago spędzi trzy lata w więzieniu za swoje przewinienia wobec zwierzaka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dotknął bezdomnego i chorego kotka. „Wszyscy mówili mi, żebym tego nie robił”
  2. Kot zobaczył zdjęcie właściciela, który nie żyje od wielu lat. Jego reakcja chwyta za serce
  3. Dlaczego kot śpi na człowieku? Jego pozycja zdradza wiele emocji
  4. Dwa koty zakochały się w sobie patrząc na siebie przez okno. Ta historia miłosna podbiła internet
  5. To, co właściciele zrobili dla swojego kota, rozczuliło miliony osób. Niewielu by się na to zdobyło

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.