Kotek wyglądał jak siedem nieszczęść. Biedak całymi dniami leżał na śmietniku i nie otrzymywał żadnej pomocy. Był w tak złym stanie, że ludzie nie tylko brzydzili się go dotknąć, ale nawet nie chcieli patrzeć w jego stronę. Wydawało się, że jego dni są policzone, ale stało się coś, dzięki czemu miał szansę przetrwać.

Mnóstwo porzuconych zwierząt, zwłaszcza maluchów, prędzej czy później znajduje nowe domy. Niestety, ten kotek spędził na śmietniku już wiele dni, a nikt nie chciał dać mu szansy. Czuł się coraz gorzej i wyglądał przerażająco. Był brudny, wychudzony, miał chore oko i stracił ucho. To, co spotkało go później, było wręcz niemożliwe.

Poruszająca historia małego kotka

Dni mijały, a zwierzak coraz bardziej opadał z sił. Wszystko wskazywało na to, że wkrótce po prostu umrze. Pewnego dnia jednak stało się coś, na co długo czekał. W ciągu jednej chwili odmieniło się całe jego życie. Maluch zyskał szansę na dom, a wszystko to było zasługą kilkuletniej dziewczynki.

kotek
kochamyzwierzaki.pl

Gdy 7-latka zobaczyła ledwo żywe zwierzę, wiedziała, że nie może przejść obok niego obojętnie. Czuła, że liczy się czas, dlatego zrobiła wszystko, aby kot natychmiast trafił do weterynarza. Lekarz złapał się za głowę, bo nigdy nie miał pacjenta w tak opłakanym stanie. Nie mógł uwierzyć, że mały leżał tuż przy ruchliwej ulicy i nie otrzymał pomocy.

Kotek otrzymał pomoc

Rozpoczęła się akcja ratunkowa. Dziewczynka patrzyła na weterynarza z nadzieją, a on czuł, że ma do wykonania misję. W pierwszej kolejności zwierzę trzeba było nakarmić, a następnie doprowadzić jego wygląd do porządku. Na futerku kota było mnóstwo robaków, które niszczyły również jego skórę. Następnie rozpoczęło się długie leczenie.

kotek
kochamyzwierzaki.pl

Po kilku tygodniach stan malucha znacznie się poprawił. Jego sierść wyglądała dużo lepiej, na oku nie było już ropy, a on sam miał w sobie więcej energii. Po opuszczeniu kliniki weterynaryjnej pupil zamieszkał u dziewczynki, która go uratowała. Od tamtej pory ta dwójka jest nierozłączna.

kotek
kochamyzwierzaki.pl

Dzięki małej dziewczynce mruczek dostał nowe życie i stał się jej najlepszym przyjacielem. Gdyby nie ona, nikt nie dowiedziałby się, jak wiernym i uroczym zwierzakiem jest ten kot.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  2. Kotka przygarnęła porzuconego szczeniaka i pozwoliła mu dołączyć do swoich dzieci. Teraz są nierozłączni
  3. Chihuahua została porwana przez… mewę. Kilogramowy piesek nie miał szans
  4. Największy pies świata. Poznajcie Zeusa, który był wyższy od najwyższego człowieka na świecie
  5. Nagrała, jak jej kot z karłowatością się bawi. Długo nie zobaczycie nic bardziej urzekającego, aż serce rośnie

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Poprzedni artykułChłopiec powtarzał rodzicom, że ktoś do niego mówi w nocy. Wkrótce dokonali strasznego odkrycia
Następny artykułMąż nie płacił alimentów na dziecko, gdy poprosiła go o pieniądze: „Nie jestem twoim bankomatem, do roboty”
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.