Kotka, która niedawno została mamą porozumiewa się ze swoimi kociętami w uroczy sposób. Wiadomo, że Internet od dawna uwielbia koty: oglądamy filmiki uroczych maluchów, krnąbrnych dachowców lub zwyczajnych, puchatych kanapowców. Tym razem prawdziwą furorę zrobiła kotka, która zajmuje się swoimi kociętami. Czy kotka naprawdę mówi do swoich maluszków? Dlaczego ten filmik rozczula ponad 2 miliony internautów?

Sfilmowana kotka o imieniu Myiu, stale zajmuje się trojgiem nowo narodzonych kociąt. Internautom spodobał się sposób, w jaki kotka komunikuje się ze swoimi maluszkami. Przypomina to prawdziwą rozmowę: kocięta rozumieją swoją mamę i słuchają się jej. Jak bardzo relacje rodzinne zwierząt przypominają relacje wśród ludzi? Zobaczcie sami!

Kotka rozmawia z kociętami

Ten dwuminutowy, uroczy filmik obejrzało już ponad 2 miliony ludzi. Myiu rozczula serca internautów i udowadnia, że zwierzęta doskonale czują i rozumieją więzi rodzinne. Każdy właściciel kota przyzna, że te niezależne stworzenia mają w sobie mnóstwo miłości, którą okazują jedynie szczęśliwym wybrańcom. Kotka z filmiku nie tylko powoduje uśmiech na twarzy, ale również pokazuje, że potrafi rozmawiać ze swoimi kociętami, co fascynuje komentatorów: 

– Miyu jest świetną matką dla swoich kociąt. Spójrzcie tylko jak słodko z nimi rozmawia! Przeurocze kotki! – pisze jeden z komentatorów.

 – Najsłodszy dźwięk świata! – dodaje inny internauta

– Wreszcie! Filmik z kotami, na który miauczy mój rudy kot. Muszą mieć swój ukryty język, lol. – żartuje mężczyzna.

Jak widać koty nie przestają nas zaskakiwać i wciąż chcemy je oglądać. Kotka Miyu wydaje przesłodkie dźwięki, które zagwarantowały jej popularność. Zobaczcie sami. Czy nie jest to urocze?

kotka
Fot.youtube.com

Jak porozumiewają się koty?

Koty porozumiewają się z otoczeniem na wiele różnych sposobów, głównie przez gesty, ułożenie ciała, uszu, ogona czy wibrysów (kocich wąsików). Koty z natury są świetnymi obserwatorami, dlatego, by porozumieć się z człowiekiem stworzył własny język komunikacji, który sprawdza się od tysięcy lat. Miauczenie i mruczenie to tylko niektóre sposoby kociego języka – co ciekawe, koty miauczą z zasady tylko w obecności człowieka. Naukowcy zajmujący się kocią komunikacją twierdzą, że jest to celowy zabieg – miauczenie ma bowiem imitować płacz dziecka

Autor: Weronika Sztengreber

ZOBACZ WIDEO:

 

 

Poprzedni artykułJoanna Brodzik i Paweł Wilczak pokonali małżeński kryzys? Para zawalczyła o miłość
Następny artykułTrwają badania grobu Piotra Woźniaka-Staraka. Inspektor ma pewne wątpliwości
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.