Koty nie bez przyczyny uznawane są za niezwykle tajemnicze i niezależne istotki. Mimo że teoretycznie w ich naturze płynie zamiłowanie do zabaw i odkrywania świata, zwykle widujemy je w pozycji leżącej… w miejscach, o których prawdopodobnie nigdy nie moglibyśmy pomyśleć. Co zrobić, gdy kot jest leniwy? Odpowiednio dobrane zabawy nie tylko zachęcą go do aktywności, ale też całkowicie skradną jego kocie serduszko. Poznaj 5 niezawodnych pomysłów.

Drapanie, chowanie się i wylegiwanie dla kotów mogłyby trwać w nieskończoność. Z tym stwierdzeniem zgodzi się prawdopodobnie każdy, kto chociaż raz w życiu miał okazję zostać dumnym właścicielem mruczka. Nie zapominajmy, że koty z natury są bardzo ciekawe świata, w związku z czym ruch nie powinien stanowić dla nich żadnego problemu. W teorii wygląda to zwykle nieco inaczej. Okazuje się, że kluczem do sukcesu są interesujące zabawy, które zachęcą naszego wybrednego przyjaciela do opuszczenia kanapy lub parapetu.

Koty: Jakie zabawy dla leniwego mruczka?

1. Piłeczki lub włóczka

Zabawy przy użyciu piłeczki lub mięciutkiej włóczki dla naszych futrzanych przyjaciół mogłyby nigdy nie mieć końca. Koty wprost uwielbiają bieganie, podskakiwanie i chwytanie tych okrągłych przedmiotów. Nie zapominajmy, że umieszczając je w nietypowych i niecodziennych miejscach, siłą rzeczy zmuszamy naszego leniwego pupila do aktywności fizycznej. 

2. Sznurek 

Już na samym początku wspomnijmy, że tradycyjny sznurek jest dla nich interesujący, jednak ten z zawiązanym na końcu piórkiem lub innym niewielkim przedmiotem to miłość od pierwszego wejrzenia. Obok tego uczucia nie sposób jest przecież przejść obojętnie, a koty doskonale to rozumieją. Sznurek w mgnieniu oka stanie się ich ofiarą, którą za wszelką cenę zapragną złapać!

3. Kartonowe pudełko

Nieważne jak wiele zabawek kupisz, kartonowe pudełko po pizzy albo nowych butach zawsze działa na kota niczym afrodyzjak. Co ciekawe, chowanie się to nie jedyna możliwość z wykorzystaniem tego niesamowitego przedmiotu. W tekturze wytnij kilka niewielkich otworów, a do środka wrzuć zabawkę. Próby przechwycenia go łapką będą trwały godzinami!

  1. Maleńki piesek wystawia łapkę po piątkę. Przybijesz?
  2. Schronisko zorganizowało kotce urodziny. Nikt nie przyszedł, wolontariusze się nie poddają

Jak zachęcić kota do ruchu?

4. Aportowanie 

Wbrew pozorom aportowanie i przechwytywanie różnych przedmiotów to jedna z tych aktywności, która kradnie nie tylko psie serduszka. Nasze mruczki uwielbiają stawiać czoła kolejnym wyzwaniom, a bieganie i podskakiwanie w kierunku rzuconego przedmiotu to strzał w dziesiątkę. Tym prostym sposobem zadbasz również o jego szczupłą sylwetkę. 

5. Koci tunel 

Tak jak już wspominaliśmy, koty to jedne z tych stworzeń, w których naturze płynie zamiłowanie do poznawania świata i nieustannego odkrywania nowych miejsc. Kiedy tylko w domu pojawi się nowy przedmiot niewiadomego pochodzenia, natychmiast zechce z niego skorzystać. Koci tunel stworzony z krzeseł to naprawdę wyjątkowy pomysł. Do pierwszego przejścia możesz zachęcić go ulubioną, zdrową przekąską lub zabawką.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Koty
unsplash.com @yerlinmatu

Koty uwielbiają niekończące się pieszczoty. 

Koty
unsplash.com @bielmorro

Z natury są odkrywcami. 

Koty
unsplash.com @willianjusten

Kluczem do sukcesu są właściwie dobrane zabawy. 

 
Poprzedni artykułSiostra Barbary Kurdej-Szatan to rudowłosa piękność. Wyglądają kompletnie inaczej
Następny artykułAnna Mucha o liście swoich partnerów w „M jak miłość”. Jest bardzo długa: „Wszyscy moi i jeszcze mi za to płacą”
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.