Koty to jedne z najbardziej nieprzewidywalnych zwierzaków domowych. Prawda jest taka, że nawet jego właścicielom trudno jest stwierdzić, co tak naprawdę chodzi im po głowie. Oprócz niecodziennego zachowania, patrząc na swojego futrzaka, trapi ich jeszcze jedna rzecz… Czy ty również zastanawiałaś się, czy koty mają pępki? Okazuje się, że kocia anatomia jest nieprawdopodobna. 

Koty to zwierzęta, które uznawane jest za jedne z najbardziej tajemniczych i samodzielnych. Oprócz tego, że uwielbiają chodzić własnymi ścieżkami, zawsze muszą postawić na swoim. Takie już są, po prostu. Długie popołudniowe drzemki mogłyby dla nich trwać w nieskończoność. Patrząc na ich futerko i okrągły brzuszek właściciele zastanawiają się zwykle, gdzie podział się jego pępek tego czworonoga? Czy on w ogóle istnieje? Odpowiedź jest tylko jedna. 

Koty to zwierzęta pełne tajemnic 

Koty to niezwykłe zwierzęta, które od jakiegoś czasu dosłownie opanowały media. Zakochani w nich właściciele każdego dnia wrzucają do sieci setki zdjęć, prezentujących nieprawdopodobne poczynania, miny i pozycje swojego pupila. Sen w kartonach czy drzemka regeneracyjna w umywalce, chyba dla nikogo nie są już zaskoczeniem.

Kiedy myślisz, że twój zwierzak już niczym cię nie zaskoczy, wtedy jak bumerang powraca pytanie, nad którym głowi się setki właścicieli naszych futrzanych przyjaciół. Czy koty mają pępki? Nie ulega wątpliwości, że szukanie go pośród puszystego futerka, przypominają próby odnalezienia igły w stogu siania. Mimo to odpowiedź jest tylko jedna.

Czy koty mają pępek?

Okazuje się, że koty mają pępek, który jest… schowany. Miejsce po pępowinie, którą zaraz po porodzie odgryza kocia mama, chowa się pod skórą. Mimo że nie zaobserwujemy go w takiej formie jak u człowieka, wcale nie oznacza, że go tam nie ma. 

Na potwierdzenie tej teorii spróbuj delikatnie pogłaskać po brzuszku swojego pupila. Wyczuwasz pod palcami delikatne zgrubienie? To jest właśnie jego pępek. Tym prostym sposobem na własnej skórze dowiesz się, jaka jest prawda. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Koty
unsplash.com @kymellis

Kocia mama odgryza pępowinę zaraz po urodzeniu swoich pociech. 

Koty
unsplash.com @chrisabney

Okazuje się, ze kotki mają pępki. 

Koty
unsplash.com @silvianm

Schowany jest pod skórą. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy bali się, że nikt nie będzie chciał adoptować kota przez jego wygląd. Bardzo się mylili
  2. Czy mój kot jest szczęśliwy? 12 oznak, że twój pupil jest zadowolony
  3. Szczeniak chciał wejść na kanapę, ale pan mu nie pozwalał. To, co zrobił, rozczula do łez
  4. Myślała, że uratowała zwykłego kociaka. Po badaniu lekarz odkrył o nim porażającą prawdę, kobieta aż zaniemówiła

Źródło: koty.pl

Poprzedni artykułJak wykorzystać pestkę awokado? Znamy aż 5 sposobów
Następny artykułNie żyje legendarny aktor uwielbiany przez Polaków. O jego śmierci poinformował syn
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.