Koty lubią chadzać własnymi ścieżkami, jednak powinny pozostać teraz w domu. Twój zwierzak lubi wychodzić i wypuszczasz swobodnie na podwórko? Wstrzymaj się. Eksperci alarmują, że może się to okazać niebezpieczne!

Koty to nasze domowe pupile, które jednak w dużej mierze lubią chadzać własnymi ścieżkami. W związku z tym wypuszczamy je na podwórko, niekiedy ktoś je pogłaszcze, innym razem same się o kogoś zaczną ocierać. A jak się okazuje – nie jest to obecnie wskazane, zwłaszcza gdy właściciel przebywa na kwarantannie.

Czy koty zarażają ludzi koronawirusem?

Koty nie zarażają ludzi koronawirusem, a przynajmniej badania na razie tego nie potwierdzają – nie ma ku temu wystarczających dowodów. Na tę chwilę zarejestrowano na świecie jedynie kilka przypadków, u których testy zwierząt na COVID-19 okazały się pozytywne. Apelujemy jednak o rozwagę i niepozbywanie się zwierzaków.

Amerykańska telewizja informacyjna CNN donosi, że Brytyjskie Stowarzyszenie Weterynaryjne doszło do wniosku, iż pogłaskane przez zakażoną osobę zwierzęta mogą przenosić zarazki na sierści. Z tego powodu ważne, aby pupile osób z COVID-19 pozostały w domach.

  1. Golden retriever za nic nie chce się ruszyć z kanapy. Właściciele nagrali przezabawny opór psa
  2. Psy pomogą w wykrywaniu koronawirusa? Ważne informacje
  3. Labrador i noworodek. Pokazano reakcję psa na płacz maleństwa, nikt nie mógł uwierzyć

Koty powinny pozostać w domach

Brytyjskie Stowarzyszenie Weterynaryjne zaleca, aby koty, które są do tego przystosowane i nie będzie to dla nich zbyt stresujące, pozostały w domach. Chodzi tutaj przede wszystkim o koty należące do osób objętych kwarantanną. Zdaniem badaczy niebezpieczeństwo tkwi przede wszystkim w głaskaniu kota przez osobę chorą.

Jak podkreślają weterynarze i naukowcy, trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i nie panikować, a przede wszystkim – nie pozbywać się zwierząt. Istotne jest zachowanie odpowiednich zasad higieny i bezpieczeństwa, częste mycie rąk.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

koty
fot. unsplash.com/Timothy Meinberg

Koty uwielbiają chadzać własnymi ścieżkami.

koty
fot. unsplash.com/Yerlin Matu

Badania donoszą, że kot pogłaskany przez osobę chorą może przenosić wirusa.

koty
fot. unsplash.com/Brittany Colette

Kiedy chorujemy na COVID-19, lepiej aby nasz pupil pozostał w domu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pies wiele dni czekał pod drzwiami szpitala na powrót swojego pana. Gdy w końcu otworzyły się drzwi, stała niesamowita rzecz
  2. Psy zadzwoniły 16 razy na policję. Miały ważny powód
  3. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł powstrzymać łez gdy go ratował, poruszające nagranie
  4. Dorosły owczarek niemiecki pierwszy raz widzi małego szczeniaka. Niezwykła reakcja psa
  5. Golden retriever orientuje się, że jego właściciele płaczą. Próbuje ich pocieszyć z całych sił
  6. Zamiast legowisk wybierają pudełka. Dlaczego koty siedzą w kartonach?

źródło: tech.wp.pl

Poprzedni artykułPokazano, jak łatwo można zarazić się koronawirusem w sklepie. Porażające wideo, trzeba naprawdę uważać
Następny artykułCzy można pójść z dzieckiem na spacer? Odpowiedź rzecznika GIS-u jest jednoznaczna
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.