Koty to małe drapieżniki, które uwielbiają polować. Mruczki śpią długimi godzinami, ale dobrej zabawy nigdy nie odmówią. Jak można bawić się z kotem, tak aby był zawsze spełniony i zadowolony? Oto 5 popularnych zabaw!

Myszki, piłki, piórka i wstążki. Koty uwielbiają bawić się wieloma rzeczami, choć nie zawsze są zainteresowane specjalnymi zabawkami. Co jeszcze można wykorzystać do zabawy z kotem? Lista jest naprawdę długa!

Zabawy z kotem

1. Polowanie

Koty uwielbiają polować, dziennie robią to kilkadziesiąt razy. Aby obudzić w nich instynkt łowczy, wystarczy wziąć do ręki wędkę z zaczepioną zabawką i poruszać nią we wszystkie strony. Mruczek nie spocznie, póki nie upoluje zabawki. Kilkukrotnie powinien ją złapać Nagrodą za zwycięstwo może być np. smakołyk. Koty podczas zabawy niechętnie mogą chcieć się przytulać.

Co można przyczepić do wędki? Tu świetnie sprawdzą się m.in. piórka, gumki czy szeleszcząca kartka papieru.

2. Smakołyki

Koty są w stanie zrobić wiele za jednego chrupka. Mruczki powinny kojarzyć smakołyki z nagrodą. Nie należy podsuwać ich im pod pyszczek. Bawiąc się z kotem, można porozrzucać chrupki po mieszkaniu, tak aby zwierzę samo mogło je zdobyć. Należy robić to powoli, aby kot słyszał, gdzie spada smakołyk.

Do innej zabawy ze smakołykami potrzebne są zabawki. Jedzenie można schować w matę węchową, włożyć do „kuli-smakuli” czy specjalnej miski z labiryntem. Wydobycie smakołyków zajmie kotu trochę czasu. Z pewnością sprawi mu to przyjmność!

  1. Pies został wpuszczony na sale szpitalną. Zwierzę zobaczyło właściciela i zareagowało w niewiarygodny sposób
  2. Tysiące bezdomnych psów bez szans na adopcję
  3. Czy koty mogą pić mleko? Obalamy wszystkie mity

3. Kopanie i gryzienie

Koty lubią gryźć, jednak nie wolno dawać im do tego dłoni. Zęby małych kotów nie wyrządzą dużej krzywdy, ale w późniejszym czasie ta zabawa może sprawić dużo bólu! Zamiast dłoni warto dać kotu zabawkę, a gdy mruczek zacznie kopać ją tylnymi łapkami, to zależy mu pozwolić. W taki sposób kot bawiłby się ze swoim rodzeństwem. Nie jest to niebezpieczne.

4. Wspinaczka

Zamiast chodzenia po podłodze, mruczki preferują przemieszczanie się „po ścianach”. Jeśli nie mają specjalnych do tego półek, mogą wskakiwać na odstające od ściany lustra czy wiszące żyrandole. Koty uwielbiają zwiedzać w pionie. Wspinaczka je relaksuje, a znaleziony wysoko punkt obserwacyjny daje poczucie bezpieczeństwa.

5. Gumki, patyczki i długopisy

Choć mają koszyki pełne zabawek, to gdy znajdują na swojej drodze długopisy, z pewnością spróbują je zrzucić. Kotki uwielbiają bawić się kradzionymi rzeczami. Małymi, które łatwo się przesuwają. Zagubione frotki i ołówki najprawdopodobniej leżą pod łóżkiem. Koty rzadko wydostają rzeczy z kryjówek. Szukają nowych, które mogą tam schować.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot
fot. pixaby/Flensshot

Koty uwielbiają bawić się zabawkami.

kot
fot. pixaby/Chikilino

Mruczki z chęcią siedzą też w pudełkach.

kot
fot.pixaby/OnzeCreativitijd

Koty lubią „kraść” przedmioty domowników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies bardzo nudził się sam na podwórku. Wpadł na genialny pomysł, nagranie rozkłada na łopatki
  2. Owczarek niemiecki uratował życie mężczyzny. Pies zareagował w ostatniej chwili
  3. Dlaczego pies wymiotuje? Podpowiadamy, jak rozpoznać przyczynę i pomóc zwierzakowi
  4. Niewidomy 18-letni jamnik stoi samotnie. Podchodzi do niego kobieta, a pies wtula się w nią, jak dziecko
  5. Golden Retriever wmieszał się w tłum. Po chwili wszyscy patrzyli, co znalazło się w jego pysku