Koty są znane z tego, że uwielbiają słodko mruczeć i miauczeć. Różnią się od psów tym, jak się zachowują, co lubią i jak wyglądają. Wydawałoby się, że bardzo dużo ich dzieli, ale są też takie cechy, które je łączą, a jedną z nich jest umiejętność szczekania. Będziecie zaskoczeni. 

Wielbiciele kotów z pewnością znają dźwięk subtelnego mruczenia, które sygnalizuje zadowolenie i miauczenia, które może być wołaniem o pomoc lub prośbą. Wyobraźcie sobie minę właściciela kota, który zaczął szczekać. Niesamowity kot, czy normalne zachowanie, które rzadko się ujawnia?

Koty, które szczekają? Czy to możliwe?

Szczekający kot wydaje się farsą, czymś, czego nie spotyka się co dzień. Faktycznie, nie jest to popularne zachowanie u kotów, ale jak się okazało — możliwe, żeby kot szczekał. Zabawne wideo pokazuje kota, który wydaje dźwięki łudząco podobne do psa. Ton i barwa dźwięków imituje szczekanie małego psa np. chihuahua.

Właściciel czarnego kota usłyszał szczekanie i był pewny, że dochodzi ono z podwórka. Zauważył swojego kota wpatrującego się w sytuację za oknem. Był pewien, że jego zainteresowanie zdobyło wydarzenie z udziałem psów, dlatego nie krył zdziwienia, kiedy okazało się, że to jego kot szczeka

Nagranie zaskoczyło internautów

Zwierzę nie widziało, że jest obserwowane i nagrywane, więc przez cały czas szczekało. Kiedy kot zauważył, że jego właściciel się patrzy, momentalnie przestał szczekać i zaczął miauczeć. Nagranie zamieszczone na Youtube obejrzano 700 tysięcy razy.

Niektórzy eksperci komentują, że szczekanie kota może być wynikiem problemów psychicznych. Inni zaś uważają, że kot jest po prostu wyjątkowy i potrafi modulować głosem tak, aby brzmieć, jak pies. Możliwe, że świetnie dogaduje się z tymi zwierzętami i próbuje się do nich upodobnić. 

Zobacz wideo:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Resort zabrał głos w sprawie 500 plus. Wiemy, kto nie dostanie pieniędzy
  2. Bezbronne kotki padły ofiarą człowieka. Zostały pomalowane farbą
  3. Kotka urodziła 11 kociąt. Weterynarz zbadał ją i odkrył coś niesamowitego
  4. Dziewczynka uciekała przed grupą agresywnych mężczyzn. Wtedy na horyzoncie pojawiło się stado lwów, finał mógł być tylko jeden
  5. Wszyscy myśleli, że ten pies wraca na grób swojego pana. Prawda okazała się zupełnie inna
  6. Pies cały czas patrzył się na brzuch właścicielki i warczał. Niebywałe, że lekarze to przeoczyli

Źródło: merdacz.pl

 

 

 

Poprzedni artykułMama była uzależniona od operacji plastycznych. Namówiła na nie córkę, a dziś wyglądają jak bliźniaczki
Następny artykułRodzice Piotra Woźniaka-Staraka to miliarderzy. Czym się zajmują?
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.