Kraków. Rankiem w piątek 30 października w stolicy Małopolski doszło do tragicznych wydarzeń. Na miejscu, w którym doszło do niewyobrażalnej eksplozji, zjawiła się policja, zakładowa straż pożarna, jednostki PSP oraz pogotowie ratunkowe. Niestety, przekazano smutne informacje w sprawie zdarzenia. Są ofiary.

Największe media w Polsce przekazały tragiczne wiadomości. Niestety, w dniu dzisiejszym Kraków stał się miejscem smutnych wydarzeń. Doszło do poważnej eksplozji, w wyniku której ucierpiało wiele osób.

Kraków. Eksplozja w hucie

W piątek 30 października doszło do eksplozji w krakowskiej hucie. Jak przekazało RMF24.pl, na miejscu zdarzenia zjawiło się sześć zastępów straży pożarnej. Służby wciąż pracują.

Na miejscu znajduje się 6 zastępów straży, a w akcji ratowniczej dwóch poszkodowanych uczestniczyło 30 strażaków. Niestety, jednego z rannych nie udało się uratować. 

– Do eksplozji doszło nad ranem w budynku produkcyjnym na wydziale koksowniczym krakowskiej huty. Jedna osoba zginęła, druga w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala – skomentował na łamach portalu Sebastian Woźniak z wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Krakowie.

Jak cytuje onet.pl, Marzena Rogozik z zespołu prasowego spółki przekazała:

– Podejmujemy natychmiastowe działania, aby rodziny poszkodowanych pracowników otoczyć opieką i zapewnić im wszelkie niezbędne wsparcie.

  1. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji
  2. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Dlaczego doszło do eksplozji?

Na razie przyczyny wybuchu nie są podane. RMF podaje, że instalacja, na której doszło do wybuchu, została już zabezpieczona. 

Firma ArcelorMittal Poland jest jedną z największych produkujących stal w Polsce. Na początku października firma ogłosiła decyzję o zamknięciu na stałe surowcowej części w krakowskiej hucie. 

Decyzja huty jest związana z kryzysem, jaki dosięgnął hutnictwo nie tylko polskie, ale także europejskie z powodu COVID-19. ArcelorMittal Poland skupia około 70 procent potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  2. Całkiem zamykają granicę, radykalna decyzja, problemy z powrotem do domu. Nasz sąsiad ogłosił
  3. Jednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
  4. Agnieszka: ”Już nie chcę mieć dzieci. Musiałabym na stałe wyjechać z Polski, żeby zmienić decyzję”
  5. Joanna Kurowska zdobyła się na bolesne wyznanie. ”To była dziewczynka. Miała na imię Kasia”
  6. Głęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewał
  7. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego

źródła: rmf24.pl, onet.pl


 

Poprzedni artykułCmentarze 1 listopada jednak zostaną zamknięte? RMF ustalił najnowsze informacje
Następny artykułApel do wszystkich kierowców. W tym roku wymiana opon będzie inna niż zwykle
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.