Kraków. Ta historia może nam udowodnić, że jednak dobrzy ludzie są wśród nas. Kilka dni temu doszło do wzruszającego wydarzenia. Wszystko zostało opisane na Facebooku przez jednego z blogerów. 

Z pewnością każdy z nas widział kiedyś starszą panią sprzedającą bukiety kwiatów. Bardzo często przechodzimy obok, nawet nie zwracając uwagi. Starsi ludzie, którzy usiłują sprzedać kwiaty, warzywa z ogródka, a nawet ubrania czy używane buty. Wszystko po to, aby dorobić do swojej niskiej emerytury, by mieć za co kupić leki, by mieć czym posmarować kromkę chleba.

Kwiaty zbierają wczesnym rankiem na łąkach bądź na ogrodach działkowych. Dekorują je skrupulatnie przez kilka godzin. Potem wybierają się w ruchliwe miejsca, rozkładają bukiety i przez cały dzień próbują je sprzedać przechodniom.

Ktoś kupi! Dlaczego nie? – mówi jedna ze staruszek, dla której tego typu handel jest jedyną nadzieją na przetrwanie miesiąca

Kraków – kupił kwiaty od starszej pani

Do wzruszającej historii doszło w Krakowie. Opisał ją bloger Autostopem w świat sportu, który postanowił kupić bukiet kwiatów od starszej pani, którą spotkał podczas spaceru w Krakowie.

Po ile te piękne bukiety? – zapytałem starszej pani, która sprzedawała kwiaty w Krakowie.
– 5 zł – odpowiedziała
– A który Pani zdaniem jest najładniejszy?
– Wszystkie sama zrywałam i układałam
– No, a który Pani się najbardziej podoba?
– Ten jest ładny – powiedziała wyciągając jeden z wody.
– A jak ma Pani ma imię? – zapytałem z uśmiechem płacąc za bukiet
– Ja? – odparła zdziwiona – Maria
– Pani Mario, to dla Pani.
Pisnęła ze zdziwienia i ekscytacji.
– Nie, nie. Proszę Pana, ja nie mogę.
– Ależ oczywiście, że Pani może. Chciałbym by Pani się uśmiechnęła i…” – napisał bloger w poście na Facebooku. 

Uśmiech starszej pani

Mężczyzna przekazał bukiet kwiatów starszej pani. Poprosił ją także o to, aby się uśmiechnęła. Szczęśliwą starszą panią uwiecznił na fotografii, którą wrzucił wraz z opisem swojej historii.

Jak widzicie na zdjęciu, uśmiechnęła się… – napisał bloger.  – Pani Maria obiecała odmówić zdrowaśkę za zdrowie moje i Pani fotograf (Anetki), a ja odchodząc czułem, że w moim sercu płonie żar. Żar radości i ten jej uśmiech, który zapamiętam do końca życia – dodał.

Zdjęcie i historia opisana przez mężczyznę jest hitem internetu. Post udostępniony został prawie 5 tys. razy i zebrał ponad 40 tys. reakcji. Autor zdjęcia zaapelował do internautów, aby pamiętali o starszych.

Pamiętajcie o starszych. Nie wszyscy mają godną emeryturę i niestety niektórzy mimo podeszłego wieku muszą cały czas zarabiać by wrzucić coś do garnka – zaapelował autor zdjęcia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Elton John GARDZI muzyką Eda Sheerana! „Ileż można tego słuchać?”
  2. Gromee o swojej porażce: „PRZEPRASZAM!”. Ujawnia, co poszło nie tak i OSKARŻA
  3. Justyna Żyła ROZEBRAŁA SIĘ dla Playboya! „Chcę, żeby zobaczył, co stracił!”
  4. Wyszło na jaw. Karolak płaci fortunę na alimenty