Kredki Bambino były niegdyś jednym z najpopularniejszych przyrządów do rysowania dla dzieci. Mimo że bardzo często brudziły ręce, nikomu to nie przeszkadzało. Użytkowanie ich było czystą przyjemnością. Ich świetność datuje się na czasy PRL-u. Dzisiaj są już tylko wspomnieniem, ale dla wielu ludzi bardzo przyjemnym, mimo że wciąż wychodzą ich nowe wersje. Pamiętasz jak się nimi rysowało?

Przyrządy takie jak kredki Bambino są wspominane z uśmiechem na twarzy. Kiedyś każde dziecko marzyło, by je mieć. Rysunki wykonywane tymi kredkami są jednym z przyjemniejszych wspomnień pokolenia wychowywanego w czasach PRL. A jak Ty je wspominasz?

Kredki Bambino – klasyk czasów PRL

Cena bardzo niska, przyjemność i satysfakcja z użytkowania na poziomie maksymalnym, radość nie do opisania. Te trzy cechy można przypisać popularnym kredkom Bambino, które w czasach PRL były prawdziwym hitem dla rysujących. Autorzy profilu born_in_the_prl na Instagramie opublikowali fotografię wspominającą ich pierwszą wersję. Wówczas były one prawdziwym hitem.

Do prawdziwego szczęścia nie potrzeba było wiele. Kredki Bambino, temperówka, ołówek i kartka papieru, wówczas każde dziecko, które było zainteresowane rysowaniem, miało zapewnione chwile radości. Kredki pobudzały wyobraźnię dzieci i robią to do dziś. Wychodzą coraz nowsze wersje kredek, jednak te z czasów PRL wspominane są najprzyjemniej. A czy Ty używałeś kredek Bambino?

Gdzie dzisiaj można nabyć kredki Bambino?

Kredki Bambino można nabyć w praktycznie każdym sklepie papierniczym w Polsce, ale także w sieciach sklepów Empik, Smyk czy w sklepach internetowych. Ich cena jest bardzo mała. W zależności od ilości nabywanych kredek waha się ona między 5 a 20 zł. 

Popularność kredek wciąż jest bardzo duża, a popyt w ogóle nie spada. W dzisiejszych czasach kredki znacznie różnią się od tych z czasów PRL. Ludzie, którzy widzieli najnowszą wersję kredek na pewno dostrzegli zmiany. Przede wszystkim zmieniono opakowanie, na którym dodatkowo pojawiają się rysunki, nie wszystkie wersje kredek mają napisy, a także zmieniła się także czcionka. Używacie ich jeszcze?

Poprzedni artykułPilne: kraj obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje słynna polska dziennikarka
Następny artykułKot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.