Kredki Bambino były niegdyś jednym z najpopularniejszych przyrządów do rysowania dla dzieci. Mimo że bardzo często brudziły ręce, nikomu to nie przeszkadzało. Użytkowanie ich było czystą przyjemnością. Ich świetność datuje się na czasy PRL-u. Dzisiaj są już tylko wspomnieniem, ale dla wielu ludzi bardzo przyjemnym, mimo że wciąż wychodzą ich nowe wersje. Pamiętasz jak się nimi rysowało?

Przyrządy takie jak kredki Bambino są wspominane z uśmiechem na twarzy. Kiedyś każde dziecko marzyło, by je mieć. Rysunki wykonywane tymi kredkami są jednym z przyjemniejszych wspomnień pokolenia wychowywanego w czasach PRL. A jak Ty je wspominasz?

Kredki Bambino – klasyk czasów PRL

Cena bardzo niska, przyjemność i satysfakcja z użytkowania na poziomie maksymalnym, radość nie do opisania. Te trzy cechy można przypisać popularnym kredkom Bambino, które w czasach PRL były prawdziwym hitem dla rysujących. Autorzy profilu born_in_the_prl na Instagramie opublikowali fotografię wspominającą ich pierwszą wersję. Wówczas były one prawdziwym hitem.

Do prawdziwego szczęścia nie potrzeba było wiele. Kredki Bambino, temperówka, ołówek i kartka papieru, wówczas każde dziecko, które było zainteresowane rysowaniem, miało zapewnione chwile radości. Kredki pobudzały wyobraźnię dzieci i robią to do dziś. Wychodzą coraz nowsze wersje kredek, jednak te z czasów PRL wspominane są najprzyjemniej. A czy Ty używałeś kredek Bambino?

Gdzie dzisiaj można nabyć kredki Bambino?

Kredki Bambino można nabyć w praktycznie każdym sklepie papierniczym w Polsce, ale także w sieciach sklepów Empik, Smyk czy w sklepach internetowych. Ich cena jest bardzo mała. W zależności od ilości nabywanych kredek waha się ona między 5 a 20 zł. 

Popularność kredek wciąż jest bardzo duża, a popyt w ogóle nie spada. W dzisiejszych czasach kredki znacznie różnią się od tych z czasów PRL. Ludzie, którzy widzieli najnowszą wersję kredek na pewno dostrzegli zmiany. Przede wszystkim zmieniono opakowanie, na którym dodatkowo pojawiają się rysunki, nie wszystkie wersje kredek mają napisy, a także zmieniła się także czcionka. Używacie ich jeszcze?

Poprzedni artykułLeon Niemczyk nie żyje. Jego ostatnie chwile były wstrząsające, zmarł w samotności we własnym mieszkaniu
Następny artykułJuż dziś wszyscy po prostu rzucą się na Biedronkę. Najszybsi dorwą fenomenalne zestawy prezentowe za grosze
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl