Krem o smaku czekoladowym ze słodką wiewiórką na etykiecie to w czasach PRL-u niebywały smakołyk każdego dziecka. Dziś mamy już tego mnóstwo, ale kiedyś nie było tak łatwo dostać takie przysmaki. Już patrząc na samą etykietę, ślinka cieknie, prawda? Pamiętacie jego smak?

Przedsmak Nutelli bądź Nutella naszych rodziców i dziadków to jedne z wielu określeń, które w barwny i niezwykle trafny sposób opisują to, czemu teraz może dorównywać. Kto przecież nie lubi Nutelli? Ten niezwykle pyszny krem czekoladowy był nie tylko wspaniałą nagrodą, lecz także świetną zachętą. Dzieci od razu współpracowały, aby dostać go choć troszkę. A u Was, często go jedliście?

Przysmaki z dawnych lat 

Dawniej słodycze nie były tak ogólnodostępne jak teraz i było ich zdecydowanie mniej. Obecnie mamy ogromny wybór, do tego stopnia, że pewnie nigdy nie spróbujemy wszystkich smakołyków, jakie są dostępnej na rynku. Kilkadziesiąt lat temu było jednak zupełnie inaczej. 

Kiedyś słodyczy było mniej, ale niezaprzeczalnym faktem jest, że ich smak często nie dorównywał współczesnym słodyczom. Tak było z kremem czekoladowym z wiewiórką, który uwielbiały wszystkie dzieciaki. Czekolada od zawsze była wielkim przysmakiem najmłodszych. 

Krem czekoladowy z wiewiórką 

A wy mieliście okazję w przeszłości posmakować tego fenomenalnego produktu? Jeżeli tak, to z pewnością pamiętacie jego nieziemski smak. Kremowa czekolada po prostu rozpływała się w ustach, szkoda tylko, że tak szybko się kończyła.  

Jakie były wasze przysmaki w przeszłości? Może pamiętacie inne łakocie, bez których nie mogliście się obejść? Dajcie znać w komentarzu i razem powspominajmy stare, dobre czasy. 

Poprzedni artykułJustyna Żyła w centrum wielkiej akcji. Musiała natychmiast interweniować, pomogła małemu dziecku
Następny artykułTragiczna wiadomość z ostatniej chwili, nie żyje uwielbiany aktor. Miał tylko 36 lat
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.