W dążeniu o szczupłą sylwetkę sięgamy po różne sposoby – ćwiczenia, dieta, detoksykacja, a nawet specjalistyczne kosmetyki. Ale czy kremy wyszczuplające faktycznie działają? Jeżeli tak, jakich efektów można się dzięki nim spodziewać? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy poniżej.

Istnieje wiele produktów do pielęgnacji skóry, które budzą wątpliwości. Wierzcie lub nie, niektórzy uważają jadeitowe rolki za stratę czasu, ponieważ nie mogą one dotrzeć do głębokich warstw skóry lub produkować kolagenu. Dziś porozmawiajmy o kremach wyszczuplających, jednym z tych produktów do pielęgnacji skóry, który budzi wiele sceptycznych opinii.

Czym są kremy wyszczuplające?

Kremy wyszczuplające, zwane również kremami odchudzającymi, są to kosmetyki przeznaczone do wspomagania spalania tkanki tłuszczowej. Wchłaniają się one w skórę, spalają tłuszcz i blokują powstawanie cellulitu. 

Proces aplikacji jest prosty: wmasuj krem ​​w obszar, w którym znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Pamiętaj, że niezwykle ważne w tym procesie jest masowanie, które pomaga wchłonąć kosmetyk ​​do krwiobiegu. 

Kosmetyki tego typu powinno się stosować dwa razy dziennie. Kremy wyszczuplające w pierwszym odczuciu będą trochę kłuć lub palić, ale to dowód na to, że produkt działa. 

Czy jeśli kremy wyszczuplające działają i pomagają w odchudzaniu, czy to oznacza, że ​​powinieneś przestać ćwiczyć? 

Absolutnie nie. Kremy te wspomagają proces odchudzania, ujędrniają skórę i napinają ją, jednakże ćwiczenia i zbilansowana dieta są niezbędne w osiągnięciu wymiernych efektów. Łączenie wszystkich trzech etapów oraz konsekwencja w działaniach przyniosą naprawdę dobre rezultaty, nad którymi warto pracować.

Jakie składniki powinny zawierać kremy wyszczuplające?

1. Kakao: w celu zwiększenia krążenia krwi.

2. Kofeina: zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się tłuszczu.

3. Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy: redukuje cellulit.

4. Kwas glicyretynowy: minimalizuje poziom tłuszczu znajdującego się pod skórą.

5. Ginkgo biloba: blokuje receptory alfa – zapobiega to gromadzeniu się tłuszczu.

6. Andiroba: wyszczupla ciało.

7. Aminofilina: redukuje tłuszcz.

Poprzedni artykułKim Kardashian przefarbowała włosy – różnica jest ogromna!
Następny artykułMałgorzata Rozenek skrytykowana za strój na wyborach. ”Lepszych ciuchów nie było?”
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.