Królowa Elżbieta II ma sztuczną rękę! Sekret skrywany przez lata wyjawiła jej córka Anna, która wygadała się w rozmowie z dziennikarzem. Australijscy inżynierowie długo projektowali dłoń, która będzie wyglądała naturalnie.

Królowa Elżbieta II wzbudza zainteresowanie całego świata. Jest najdłużej panującą monarchinią w Wielkiej Brytanii, a na jej temat krąży wiele historii. Nikt jednak nie domyślał się, że królowa skrywa pewien sekret, o którym wie tylko jej najbliższe otoczenie i kilku inżynierów z innego kontynentu.

Królowa Elżbieta II ma sztuczną rękę

Prawda o sztucznej ręce królowej Elżbiety II wyszła na jaw przypadkiem. Wszystko za sprawą jej córki Anny, która zdradziła sekret w rozmowie z dziennikarzem Robertem Hardmanem, autorem książki Królowa świata, która jest poświęcona angielskiej monarchini. Dlaczego Elżbieta II ma sztuczną rękę? Na szczęście nie chodzi o sprawy zdrowotne. 

KRÓLOWA
instagram.com/theroyalfamily

Elżbieta II otrzymała rękę w prezencie od australijskich studentów inżynierii. Całość jest drewniana, ale w rękawiczce wygląda autentycznie i wykonuje bardzo realistyczne ruchy. Po co królowej sztuczna ręka? Studenci stworzyli projekt z troski o królową! Gdy Elżbieta II nie będzie miała ochoty machać do poddanych, może ukryć się w karecie i wystawić atrapę. Podobno królowa nie zdecydowała się jeszcze użyć sztucznej ręki, ale czy bylibyśmy w stanie to zauważyć?

 

Dlaczego królowa nosi rękawiczki?

Królowa nosi rękawiczki, bo jest to jeden z najważniejszych elementów jej stroju i nie chodzi tylko o względy estetyczne. Podczas oficjalnych wyjść Elżbieta II zawsze ma je przy sobie z bardzo prostego powodu. Są one nie tylko eleganckim i ciepłym dodatkiem, ale mają duże znaczenie dla najbliższego otoczenia jej królewskiej mości.

KRÓLOWA
instagram.com/theroyalfamily

Do czego rękawiczki służą królowej Elżbiecie II? Podczas oficjalnych wyjść monarchini zdarza się zdjąć rękawiczki i trzymać je w prawej ręce. Co to oznacza? Królowa w ten sposób komunikuje swoim pracownikom, że dobrze spędza czas i nie ma konieczności skracania pobytu. Do podobnych celów Elżbieta II używa także torebki. Jeśli jej wysokość położy torebkę na stole, oznacza to, że ma dość i chce jak najszybciej wyjść, a jeśli przekłada ją z ręki to ręki, jest to sygnał dla jej dworu, że królowa się spieszy. Księżna Kate natomiast, gdy nie ma ochoty podawać komuś ręki, trzyma torebkę oburącz.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Anny Kalczyńskiej w żałobie. Gwiazdę wspierają inne sławy, wzruszające gesty
  3. Piotr Woźniak-Starak pochowany w Fuledzie. Tak wygląda jego niezwykły grób
  4. Jolanta Kwaśniewska w młodości wyglądała olśniewająco. Na starych zdjęciach ma długie włosy
  5. Kobiety oszalały na punkcie sukienki Kasi Cichopek. Ten krój to absolutny hit tej jesieni
  6. Zbigniew Wodecki nie był aniołkiem? Romanse i skandale z królem polskiej piosenki w roli głównej

Źródła: viva.pl

Poprzedni artykułMałgorzata i Radosław dodali pikantne zdjęcie z łóżka. Fani: „Dodajcie foto spod prysznica”
Następny artykułPancernik był wykończony i spragniony. Mężczyzna zatrzymał się, aby dać mu wody
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.