Lelum.pl

fot. eastnews.pl/Tim Rooke

Dramat w rodzinie królewskiej tuż przed Bożym Narodzeniem. Śmierć przyszła nagle, wielka strata dla królowej Elżbiety II

5 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Natalia Andrejuk

Królowa Elżbieta z pewnością przeżywa wielką stratę i to tuż przed Bożym Narodzeniem. Portal

Królowa Elżbieta z pewnością przeżywa wielką stratę i to tuż przed Bożym Narodzeniem. Portal

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co doprowadziło do smutku królowej Elżbiety II
  • Na co chciała zdecydować się królowa Elżbieta II ze względu na swój wiek
  • Jaką rasę stworzyła rodzina królewska

Królowa Elżbieta II musiała pożegnać się ze swoim psem Vulcanem. Oprócz niego posiada jeszcze jednego zwierzaka psa Candy, który razem z Vulcanem mieszkał w Pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta II przeżywa dramat. Zmarł jej ukochany pies

Królowa Elżbieta II wzbudza zainteresowanie całego świata. Nic więc dziwnego, że śmierć jednego z jej pupili wywołuje tyle emocji. Jakiś czas temu donosiliśmy o tym, że królowa ma sztuczną rękę.

Trzeba przyznać, że królewskim psom z pewnością niczego nie brakuje. Vulcan spędził swoje życie na Ziemii w bardzo przyjemny sposób, bowiem pagesix.com donosi, że pupile królowej nie tylko jadły, spały i bawiły się w pałacu, lecz także każdy miał swojego opiekuna-lokaja.

Vulcan, jak pozostałe psy królowej, miał swoją specjalną „kartę dań”, a w niej ulubione przysmaki i potrawy, które otrzymywał każdego dnia. Trzeba przyznać, że wyjątkowo o nie dbano.

Królowa Elżbieta II podobno do samego końca była przy swoim wiernym psie. Śmierć wieloletniego przyjaciela z pewnością była dla niej wielkim ciosem. Vulcan, jak pozostałe psy królowej, są powszechnie uwielbiane i rozpoznawalne przez Brytyjczyków.

Królowa opłakuje utratę jednego ze swoich dwóch ostatnich psów tuż przed Bożym Narodzeniem. Jej lojalny czworonożny przyjaciel, Vulcan, zmarł kilka tygodni temu w Windsorze — mówi Rebecca English, redaktorka Daily Mail, która zweryfikowała informację o śmierci psa.

English za pośrednictwem konta na Twitterze dodała również, że kilka lat temu królowa Elżbieta II chciała zaprzestać hodowli corgi/dorgi ze względu na swój wiek (nie chciała mieć wokół siebie dużego stada, ponieważ martwiła się, co by się z nimi stało, gdyby jej zabrakło).

— napisała w mediach społecznościowych dziennikarka.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Królowa Elżbieta II straciła psa. Vulcan był Dorgi

Zmarły przyjaciel królowej należał do rasy dorgi. Jest to krzyżówka corgi i jamnika, która została zapoczątkowana przez rodzinę królewską. Nazwa wzięła się od połączenia dwóch nazw ras „dachshund” (ang. jamnik) i corgi, który w języku polskim nie ma swojego leksykalnego odpowiednika.

Rasa rozpoczęła się, gdy jeden z corgi Elżbiety II pokrył się z jamnikiem księżniczki Małgorzaty. Później siostry zdecydowały, że wyhodują więcej dorgi. W Pałacu Buckingham mieszkał już Cider, Berry, Vulcan i Candy (należały do królowej) a Rum należał do księżniczki Małgorzaty.

Przez lata królowa Elżbieta II miała więcej psów z tej rasy. U jej boku można było zobaczyć jeszcze m.in. Brandy, Chipper, Harris, Pickles, Piper i Tinker.

W Wielkiej Brytanii dorgi są bardzo popularne, właśnie ze względu na to, że posiada je również rodzina królewska. Jednak zarówno corgi, jak i jamniki charakteryzują się długim grzbietem, dlatego występują u nich problemy strukturalne związane często ze zwichnięciem rzepki czy chorobami stawów.

Każda z nas, która posiada zwierzęta w domu, wie, jak bardzo człowiek może się do nich przywiązać. Niedawno jedna z gwiazd programu Gogglebox, Iza Zeiske, również straciła swojego czworonoga. Tylko w rozmowie z nami zdradziła, jak radzi sobie ze stratą.

Zobacz zdjęcia:

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II straciła psa.

Vulcan od wielu lat wiernie towarzyszył swojej pani.

Pierwszego psa imieniem Susan dostała na swoje 18. urodziny. Od tamtej pory miała ponad 30 czworonogów.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródła: o2.pl, pagesix.com, dailymail.co.uk, wikipedia.org

Tagi:

Podobne artykuły

Zwierzęta

Ogromne niebezpieczeństwo zbliża się do Polski? Policja apeluje: „może być niebezpieczne dla społeczeństwa”
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Widzisz kota na zdjęciu? 4 obrazki podbijają sieć, ludzie głowią się nad odpowiedzią
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Znajdziesz kota na zdjęciu? 95% osób nawet nie podejmuje się zadania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu ukryty jest kot. Aż 90% osób nie jest w stanie go znaleźć w mniej niż 30 sekund
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
Czytaj więcej >
Natalia Andrejuk

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]