Królowa Elżbieta II zrzekła się tytułu na rzecz księżnej Kate! Monarchini przez 67 lat piastowała zaszczytne stanowisko. Żona księcia Williama może być z siebie dumna. Od teraz przejmuje władzę nad wieloletnim oczkiem w głowie królowej i będzie patronowała tysiącom osób.

Królowa Elżbieta II podjęła zadziwiającą decyzję. Doceniła księżną Cambridge w wyjątkowy sposób. Kate jest chlubą swojego męża. Piękna, wykształcona, a do tego królowa darzy ją niezwykłą sympatią. Swoją przychylność monarchini postanowiła wyrazić bardzo hojnie. Oddała jej własne stanowisko!

Królowa Elżbieta II zrezygnowała z tytułu dla Kate

Monarchini podjęła niecodzienną decyzję, aby sprawić przyjemność żonie Williama. Nikt wcześniej nie dostąpił takiego zaszczytu. Co dokładnie zrobiła? Królowa Elżbieta II zrzekła się patronowania Royal Photographic Society, czyli Królewskiemu Stowarzyszeniu Fotografów, założonemu w 1853 roku! Dlaczego postąpiła w ten sposób?

Księżna Kate od lat pasjonuje się fotografią i ukończyła prestiżowy kierunek na jednej z najstarszych szkockich uczelni. Żona księcia Williama studiowała historię sztuki na Uniwersytecie w St Andrews i był to jeden z powodów, dzięki którym mogła przejąć patronat.

Księżna Kate wyróżniona przez Królową

Wspaniałą informację ogłoszono przed wizytą księżnej na warsztatach fotograficznych prowadzonych przez organizację. Królewskie Stowarzyszenie Fotografów jest jednym z najstarszych ugrupowań zrzeszających pasjonatów tego zawodu na świecie, które liczy ponad 11 tysięcy członków. Mike Taylor, dyrektor operacyjny, skomentował zmianę patronki:

– To wielki zaszczyt, że księżna jest naszym patronem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej osobiste zainteresowanie fotografią. Wiemy, że fotografia i twórcze działania mają tak pozytywny wpływ na ludzi w każdym wieku — mówił zachwycony.

To nie koniec dobrych wieści. Księżna objęła swoim patronatem także Akcję dla dzieci, której młodzi członkowie uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez Stowarzyszenie Fotografów. Od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje o sporze pomiędzy księżną Kate, a Meghan Markle. Myślicie, że Meghan jest zazdrosna? Sama nie została jeszcze w ten sposób wyróżniona przez królową.

ZOBACZ ZDJĘCIA RODZINY KRÓLEWSKIEJ:

Królowa Elżbieta II
instagram.com/theroyalfamily

Księżna Kate dostąpiła ogromnego zaszczytu.

Królowa Elżbieta II
instagram.com/theroyalfamily

Królowa Elżbieta II podjęła zaskakującą decyzję.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Żona znalazła tajemny zeszyt męża. Gdy zobaczyła, co w nim zapisywał, była zdruzgotana: „Jestem zniesmaczona, rozczarowana i zwyczajnie mi przykro”
  2. Praktycznie wszyscy piją ją codziennie. O 90% zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór 
  3. Nie uwierzycie, czym zajmuje się zwycięzca programu ”Top Model”! Zmieni branżę?
  4. Dominika Gwit skrytykowana przez fankę. Pokazała stanik w zmysłowej czerwonej sukience. „Ani seksi, ani petarda”
  5. Bracia Golec zrobili coś niezwykłego dla swojej mamy! Tego będzie zazdrościła jej każda kobieta
Poprzedni artykułAnna Kalczyńska poczuła się jak arystokratka z Ascot! Długa suknia i kapelusz na zawodach jeździeckich
Następny artykułOmenaa Mensah kupiła nowy dom! Jej partner pochwalił się pierwszym zdjęciem ze spektakularnego apartamentu
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.