Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ilona Łepkowska wściekła na Krystynę Jandę. ,,Nie wstyd Pani?”, wielka afera związana ze szczepieniami
Karol Osiński
Karol Osiński 02.01.2021 11:14

Ilona Łepkowska wściekła na Krystynę Jandę. ,,Nie wstyd Pani?”, wielka afera związana ze szczepieniami

Krystyna Janda
fot. Jakub Kaminski/East News

W mediach społecznościowych powstała wielka afera związana ze szczepieniami na koronawirusa. Krystyna Janda została publicznie skrytykowana przez Ilonę Łepkowską, za to, że aktorka wyraziła swoje zadowolenie, wobec możliwości wcześniejszego zaszczepienia. Zdaniem scenarzystki, jest to powód do wstydu – Nie wstyd Pani? – napisała Ilona Łepkowska.

Przypomnijmy, że Krystyna Janda, oraz były premier Leszek Miller znaleźli się w gronie osób, które w pierwszej kolejności zaszczepiły się przeciwko COVID-19, mimo tego, że oboje są spoza grup 0, do których zaliczają się seniorzy i pracownicy służby zdrowia. Ta sytuacja wywołała wiele kontrowersji.

Krystyna Janda skrytykowana przez Ilonę Łepkowską

Niedługo po przyjęciu szczepionki Krystyna Janda postanowiła publicznie wypowiedzieć się na temat swoich odczuć związanych z zaszczepieniem. Niestety w wielu przypadkach nie spotkała się z pozytywnym odbiorem, ponieważ mnóstwo osób postanowiło skrytykować znaną aktorkę. Wśród krytyków znalazła się także znana polska scenarzystka Ilona Łepkowska.

Tak, jestem jedną z osób zaszczepionych i jestem z tego powodu szczęśliwa i czuję się świetnie. Dziękuję za tę możliwość, bo jestem w grupie ryzyka – napisała w mediach społecznościowych Krystyna Janda.

Po publikacji informacji o zaszczepieniu aktorki oraz byłego premiera Leszka Millera Mateusz Morawiecki zlecił zaostrzenie kontroli na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Wszystko wskazuje na to, że w szpitalu WUM doszło do bardzo poważnego nadużycia polegającego na dopuszczeniu grupy zero osób, które tam nie powinny się znaleźć. Nie można przejść obojętnie obok tej sytuacji – mówił szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Po jakimś czasie krytycznie w stosunku do Krystyny Jandy wypowiedziała się Ilona Łepkowska, która napisała na Facebooku:

I nie wstyd, pani, pani Krystyno? Zaszczepili panią w ramach propagowania szczepień… A nie byłoby ładniej – jeśli rzeczywiście ktoś to pani zaproponował – oddać tę szczepionkę jakiejś pielęgniarce czy lekarzowi? I ogłosić, że owszem, jest pani za szczepieniami, ale w pierwszej kolejności powinno się zaszczepić najbardziej narażonych? Wstyd – czytamy na profilu Ilony Łepkowskiej.

Ilona Łepkowska skrytykowała Krystynę Jandę

Wpis Ilony Łepkowskiej wywołał wiele emocji w komentarzach, gdzie licznie zebrani użytkownicy Facebooka wyrażali swoje zdanie na temat zaistniałych okoliczności związanych z Krystyną Jandą. Scenarzystka postanowiła dodać jeszcze kilka zdań na ten temat.

Trzeba propagować szczepienia! Jak mnie zaproszą i się zaszczepię, natychmiast o tym napiszę na FB. Natomiast zaszczepienie się teraz, poza kolejką, gdy jeszcze wielu lekarzy czy pielęgniarek nie miało takiej szansy jest NIE W PORZĄDKU! – grzmi w mediach społecznościowych Ilona Łepkowska.

Scenarzystka znana jest z wyrażania swoich poglądów i nie boi się krytyki. Tak było choćby w lipcu ubiegłego roku, gdy wypowiedziała się na temat Małgorzaty Rozenek. Nie inaczej było w przypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. W swoim wpisie na temat Krystyny Jandy dodała:

Gdyby Pani Krystyna Janda czy Pan Leszek Miller zaszczepili się po 15 stycznia, po czasie przeznaczonym WYŁĄCZNIE dla grupy „0” też mieliby szansę propagowania szczepień, tym bardziej że właśnie dopiero wtedy ma szansę szczepić się duża część społeczeństwa – czytamy.

Uważacie, że zachowanie pani Krystyny Jandy było odpowiednie?

Zobacz zdjęcia:

małgorzata rozenek

Ilona Łepkowska skrytykowała publicznie Krystynę Jandę, za to, że przedwcześnie przyjęła dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Krystyna Janda

Krystyna Janda nie odniosła się wprost do krytyki, którą została oblana.

Krystyna Janda

Znana polska reżyserka nie przebierała w słowach.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: