Krystyna Pawłowicz zapowiedziała już odejście z polityki, jednak nie oznacza to, że pozwoli nam zatęsknić za swoimi mocnymi i nierzadko kontrowersyjnymi wypowiedziami (głównie publikowanymi na Twitterze). W obliczu wydarzeń z Białegostoku posłanka postanowiła odpowiedzieć Robertowi Biedroniowi i stwierdziła, że Polska jest krajem ludzi hetero

Krystyna Pawłowicz jest kolejną osobą, która zabrała głos w sprawie niedawnych wydarzeń z Białegostoku, związanych z pierwszą Paradą Równości w tym mieście. Wielu znanych obywateli naszego kraju wypowiedziało się, ostro krytykując homofobiczne zachowania uczestników kontrmanifestacji. Krystyna Pawłowicz także skomentowała sytuację.  

Robert Biedroń: Polska jest w czołówce krajów homofobicznych

Robert Biedroń wypowiedział się na temat skandalicznego zachowania przeciwników Parady Równości, którzy dopuścili się przemocy wobec bezbronnych osób. Lider Wiosny podkreślił, jak trudna jest w naszym kraju sytuacja osób homoseksualnych. Przyznał, że boi się najgorszego.

– Polska jest w czołówce krajów homofobicznych — powiedział w Radiu TOK FM i napisał na Twitterze. To wystarczyło, aby rozwścieczyć Krystynę Pawłowicz. 

Co powiedziała Krystyna Pawłowicz?

Słowa Roberta Biedronia na tyle oburzyły Krystynę Pawłowicz, że sama dała się ponieść emocjom i opublikowała wypowiedź, która dosadnie pokazuje, jakie posłanka ma poglądy.

– Polska jest państwem ludzi żyjących w zgodzie z naturą rzeczy, tj. ludzi hetero — można przeczytać na Twitterze Krystyny Pawłowicz.

Jej wpis wywołał prawdziwą burzę. Wśród komentarzy dotyczących jej wypowiedzi pojawiły się takie, których autorzy obwiniali Pawłowicz i ludzi o jej poglądach, za coraz częstsze wyjazdy młodych ludzi za granicę.

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Kampanię Przeciw Homofobii, Fundację Trans-Fuzja i Lambdę Warszawa 70 procent młodych osób z grupy LGBT ma myśli samobójcze, a połowa objawy depresji. Wszyscy pamiętamy historię kilkunastoletniego Dominika, który odebrał sobie życie, bo słyszał homofobiczne wypowiedzi, których dopuszcza się tak wielu polityków w naszym kraju – nie tylko Krystyna Pawłowicz.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Krystyna Pawłowicz
twitter.com/RobertBiedron

Robert Biedroń zabrał głos w sprawie ataków na uczestników Parady Równości.

Krystyna Pawłowicz
twitter.com/KrystPawlowicz

Krystyna Pawłowicz odpowiedziała w błyskawicznym tempie.

Krystyna Pawłowicz
twitter.com/KrystPawlowicz

Jej wypowiedź wywołała falę oburzenia.

Krystyna Pawłowicz
twitter.com/KrystPawlowicz

Internauci zarzucają posłance szerzenie nienawiści.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Anna Przybylska zakochała się po raz pierwszy, gdy miała 18 lat. ”Jacek odciął ją od wszystkich”
  2. Agata Duda mówi po niemiecku! Pierwsza Dama ma perfekcyjny akcent [WIDEO]
  3. Katarzyna Skrzynecka oburzona zachowaniem Polaków nad morzem. Padły mocne słowa
  4. Hanna Dunowska była gwiazdą programu „Czar par”. Po odejściu z telewizji zachorowała na raka piersi
  5. Jessica Mercedes ma nowego chłopaka! Została przyłapana na pocałunkach ze znanym muzykiem
Poprzedni artykułDoda przerażona wydarzeniami w Białymstoku. „Czy wychodząc u Was na scenę mamy się bać?”
Następny artykułNajlepsze horrory w historii. 10 filmów, po których będziesz bał się spać
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.