Krystyna Pawłowicz nazwała protestujące kobiety ulicznicami. 30 września odbędzie się marsz Pro Choice, podczas którego kobiety będą domagać się bezpiecznej aborcji. To idealny moment na to, aby przypomnieć sobie bulwersujące słowa posłanki.

Podczas wywiadu udzielonemu portalowi Fronda.pl, Krystyna Pawłowicz skomentowała protestujące w ramach Czarnego Protestu kobiety w bardzo niewybredny sposób. Czy tym razem też nas zaskoczy? A właściwie utwierdzi w przekonaniu, że wrażliwość nie jest jej najmocniejszą stroną. 

Co Krystyna Pawłowicz sądzi o protestujących kobietach?

Przy okazji marszu, który symbolicznie odbył się m.in. 8 marca posłanka PiS, postanowiła dosadnie przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie za pośrednictwem portalu fronda.pl:

Chodzą po ulicy, wyzywają, kłamią i bluzgają na wszystkich, i są w tym bezkarne. One praktycznie mówią co chcą. Nikt też nie zagląda im do łóżka, nikt nie robi im obowiązkowych badań ginekologicznych, więc nie bardzo wiem, przed czym bronić te kobiety?

– Wiele z tych kobiet zachowuje się jak ulicznice. Ostatnie histerie feministek nasilają się w rytmie zwycięstw w kolejnych krajach środowisk o tradycyjnych, konserwatywnych wartościach.

Może raczej bronić  obywateli i mieszkańców Warszawy przed tymi kobietami — i to byłoby słuszniejsze hasło, ponieważ one molestują nas, nagabują i zakłócają funkcjonowanie miasta.

Krystyna Pawłowicz w mocnych słowach

Na tym jednak nie poprzestała. Posłanka zasugerowała także, że kobiety, które biorą udział w marszach, mają braki w elementarnej wiedzy. Przypomnijmy sobie jej słowa:

– Dziś młodzież nie wie, kiedy było Powstanie Warszawskie, nie przeczyta tego przecież w niemieckich kolorówkach, za to doskonale będzie wiedziała, jak malować paznokcie i jak nie zajść w ciążę. Nie trzeba uogólniać, bo mamy też piękną młodzież, która wie np., kim byli Żołnierze Wyklęci i co to było Powstanie Warszawskiego. Jednak ta chowana na polskojęzycznych, niemieckich szmatławcach wybiera strajki kobiet… – skwitowała.

Co o tym myślicie? My uważamy, że warto o tym mówić i potępiać. Tego typu wypowiedzi uwłaczają ludzkiej godności. A o nią przecież walczą maszerujące kobiety. Będziemy z nimi także we wrześniu. Niech żyje solidarność.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

krystyna pawłowicz: mąż
youtube.com @Telewizja Republika

Krystyna Pałowicz słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi.

1
2
3
Poprzedni artykułPorzucony w lesie pies miał połamane łapki. Mimo bólu troszczył się o szczeniaki
Następny artykułAleksandra Kwaśniewska bała się przedstawić Kubę Badacha swoim rodzicom. Jak zareagowali Kwaśniewscy?
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.