Krystyna Pawłowicz: ojciec posłanki był więźniem obozu koncentracyjnego. Opowiedziała o wstrząsających szczegółach jego życia. Leon Pawłowicz cudem uniknął śmierci. Do dziś jest najważniejszym mężczyzną w życiu kontrowersyjnej polityk.

Krystyna Pawłowicz: ojciec posłanki przeżył prawdziwe piekło. O jego przeszłości opowiedziała sama córka, która jest dumna z taty. Choć jej relacje rodzinne są dość skomplikowane, to Leon Pawłowicz jest wzorem dla Krystyny.

Krystyna Pawłowicz: ojciec

Ojciec Krystyny Pawłowicz był więźniem obozu koncentracyjnego Stutthof. O dramatycznej historii mężczyzny posłanka opowiedziała tuż po tym, jak nieznani wandale zdewastowali grób jej rodziców. Leon Pawłowicz był harcerzem, żołnierzem Armii Krajowej, a później więźniem obozu oddalonego o 36 kilometrów od Gdańska.

Obóz działał od 2 września 1939 do 9 maja 1945 roku. Przeszło przez niego ponad sto tysięcy więźniów pochodzących z wielu krajów. Niemal 65 tysięcy z nich zginęło. Leon Pawłowicz zdołał uciec podczas jednego z tak zwanych marszów śmierci, czyli ewakuacji obozów przed nadchodzącym frontem w 1945 roku.

Leon Pawłowicz: córka zawsze będzie go kochała

Jakiś czas temu na jaw wyszły dokumenty na temat działań Krystyny Pawłowicz w młodości. Internauci zarzucili wtedy posłance, że jej ojciec także ma niejasną przeszłość. Wtedy dumna córka natychmiast zabrała głos.

– Niezależnie od tego, co się okaże, kocham mego Ojca i zawsze będę Go kochała. Wychował mnie po polsku i dla Polski. I za to jestem Mu dozgonnie wdzięczna — pisała posłanka.

Krystyna Pawłowicz podkreśla, że ojciec przekazał trójce swoich dzieci, że należy bronić wyznawanych wartości. Do ostatnich chwil dbał, aby w domu ważny był patriotyzm. Ciągle mierzył się z traumą dawnych lat.

ZOBACZ ZDJĘCIA KRYSTYNY PAWŁOWICZ:

krystyna pawłowicz: ojciec
fot. screen z youtube.com Telewizja Republika

Ojciec Krystyny Pawłowicz przeżył prawdziwe piekło.

krystyna pawłowicz: ojciec
twitter.com/KrystPawlowicz

Leon Pawłowicz był więźniem obozu koncentracyjnego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Janusz Chabior zaręczył się z 38-letnią partnerką! Aktor pochwalił się radosną nowiną na Instagramie
  2. „Aleja Gwiazd” w wykonaniu Joanny Liszowskiej nie spodobała się internautom. Głos zabrała sama Zdzisława Sośnicka
  3. Krzysztof Sadowski opublikował oficjalne oświadczenie w sprawie stawianych mu zarzutów
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala

Źródła: Fakt, Polityka

Poprzedni artykułJanusz Chabior zaręczył się z 38-letnią partnerką! Aktor pochwalił się radosną nowiną na Instagramie
Następny artykułKobieta dowiedziała się, że partner ma kochankę. Zdradziło go jedno zdjęcie
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.