Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Krystyna Pawłowicz mogła zostać mistrzynią olimpijską. Wszystko zniweczyło jedno wydarzenie
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 20.07.2019 12:52

Krystyna Pawłowicz mogła zostać mistrzynią olimpijską. Wszystko zniweczyło jedno wydarzenie

krystyna pawłowicz: ojciec
fot. screen z youtube.com Telewizja Republika

Krystyna Pawłowicz wiele lat temu intensywnie uprawiała sport. I to z sukcesami — gdyby historia potoczyła się inaczej, być może nigdy nie zaangażowałaby się w życie polityczne kraju. Zamiast tego dziś trenowałaby kolejne pokolenia młodych olimpijczyków, a może nawet cieszyłaby się statusem mistrzyni świata? Niestety, wszystko zniweczyło jedno wydarzenie. Czy posłanka żałuje straconej szansy?

Kraj jeszcze nie otrząsnął się po szokującej deklaracji jednej z najbardziej barwnych członkiń Prawa i Sprawiedliwości. Okazało się, że Krystyna Pawłowicz postanowiła zakończyć swoją przygodę z polityką. Znając — niedługo już byłą — posłankę, możemy przypuszczać, że nigdy w pełni nie zrezygnuje z udziału w życiu społecznym i nadal będzie angażowała się w walce o kwestie, na których jej zależy. Jednak będąc młodą dziewczyną Krystyna Pawłowicz nawet nie przypuszczała, że kiedykolwiek zostanie znana w całym kraju. A raczej — marzyła o sławie z powodu swoich osiągnięć sportowych, a nie politycznych. Niestety, jedna tragedia zrujnowała obiecującą karierę utalentowanej nastolatki.

Krystyna Pawłowicz uprawiała sport?

Krystyna Pawłowicz przyszła na świat 14 kwietnia 1952 roku. Już jako bardzo młoda dziewczyna rozpoczęła przygodę ze sportem. Jak czytamy na se.pl, posłanka trenowała kilka dyscyplin lekkoatletycznych.

Dzięki swojej determinacji i pracowitości w wieku czternastu lat miała na koncie tytuł jednej ze stu najlepszych sprinterek na 100 metrów! Poza biegami Krystyna Pawłowicz uprawiała także rzut oszczepem, skoki w dal, rzut dyskiem i oszczepem, pchnięcie kulą oraz brała udział w sztafecie.

— Byłam w wieku 14 lat w pierwszej setce najlepszych polskich sprinterek na 100 m. Miałam mistrzostwo Mazowsza młodzików w rzucie oszczepem, dobre miejsca w kuli i dysku. Ok. 5 m w dal, biegałam w sztafecie 4 × 100 m i bieg na 200 m — wyznała Krystyna Pawłowicz na Twitterze (pisownia oryginalna).

Apogeum sukcesów Krystyny Pawłowicz było objęcie programem przygotowania na Olimpiadę w Monachium. 14-latka otrzymała już nawet pierwsze kółko olimpijskie. Niestety, wkrótce doszło do tragedii, która położyła kres marzeniom Pawłowicz o sportowej sławie.

Dlaczego Krystyna Pawłowicz zostawiła sport?

Jak ustalił se.pl, Krystyna Pawłowicz zostawiła sport po śmierci swojego dotychczasowego trenera. Nie wiadomo jednak, czy powodem była żałoba po śmierci mentora, czy może ambitna nastolatka nie mogła znaleźć godnego następcy, który pomógłby jej w przygotowaniu na zawody.

Mimo że Krystyna Pawłowicz ostatecznie nie została zawodową sprinterką, nawet jako posłanka nie straciła zainteresowania sportem. Wielokrotnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami publicznie, m.in. zastanawiała się na Twitterze, co pomogłoby polskim piłkarzom lepiej przygotować się do kolejnych rozgrywek.

Spodziewalibyście się, że Krystyna Pawłowicz w młodości była zapaloną sportsmenką? To naprawdę wielka szkoda, że z powodu tragicznego zbiegu okoliczności nie zdołała zrealizować swoich marzeń o olimpiadzie!

ZOBACZ ZDJĘCIA KRYSTYNY PAWŁOWICZ:

krystyna pawłowicz

Krystyna Pawłowicz była utalentowaną sportsmenką.

krystyna pawłowicz

Niestety, kariera posłanki załamała się po śmierci jej trenera.

krystyna pawłowicz

Mało brakowało, a zamiast do sejmu, Krystyna Pawłowicz trafiłaby na olimpiadę!

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVN szuka już nowych prowadzących DDTVN? Kogo zobaczymy na kanapie śniadaniówki?
  2. Wakacje w górach – gdzie się wybrać? 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce
  3. Agnieszka Chylińska w słynnym wywiadzie z 2004 roku powiedziała kilka mocnych słów o celebrytach
  4. Piotr Adamczyk wziął ślub! Kim jest jego żona? Dzieli ich 19 lat
  5. Izabela Janachowska pokazała nowe zdjęcie synka. Christopher jest coraz większy

źródła: se.pl, pl.wikipedia.org